نیازمند اتکا به اختیارات شورا ها هستیم خبرنگاران

به گزارش گردشیا، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به نظر می رسد نیازمند اصلاح و بروزرسانی قوانین مربوطه و اجرای قاطع قانون شورا ها و اعتماد و اتکا به اختیارات شورا ها و توانمندسازی شورا ها هستیم.

نیازمند اتکا به اختیارات شورا ها هستیم خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سید حمیدرضا کاظمی رئیس هیات مرکزی نظارت بر ششمین دوره انتخابات شورا های شهر و روستا با محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار کرد.

رضایی در این دیدار پس از دریافت گزارشی از عملکرد هیات مرکزی نظارت، گفت: این روز ها شاهد آغاز مقدمات برگزاری انتخابات شورا های اسلامی شهر و روستا هستیم. اگرچه تلخکامی هایی در برخی شورا ها وجود داشته، ولی نیازمند ایمان به تجربه جمعی و اعتماد به مردم برای تمدن سازی و تحقق کامل مردمسالاری دینی هستیم.

رضایی تاکید کرد: اصل 101 قانون اساسی یکی از بزرگترین دستاورد های انقلاب بود که هنوز به درستی اجرا نشده است. اصل 101 قانون اساسی بر 3 هدف تعیین تاکید دارد: 1- جلوگیری از تبعیض [بین استان ها و شهرستانها]، 2- جلب همکاری در تهیه برنامه های عمرانی و رفاهی استانها، 3- نظارت بر اجرای هماهنگ آنها توسط شورای عالی استان ها که متشکل از کنندگان شوراهای استانهاست.

وی افزود: آیا این 3 هدف موردنظر قانون اساسی محقق شده اند؟ به نظر می رسد نیازمند اصلاح و بروزرسانی قوانین مربوطه و اجرای قاطع قانون شورا ها و اعتماد و اتکا به اختیارات شورا ها و توانمندسازی شورا ها هستیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر اصل 101 قانون اساسی درباره شورا ها بطور کامل و صحیح اجرا شود و راه نفوذ رانتخواران مسدود شود، شاهد تحقق مردمسالاری اقتصادی، حاکمیت مردم بر اقتصاد و شکوفایی اقتصاد رقابتی در یک منظومه رقابتی اقتصادی - هویتی خواهیم بود.

رضایی گفت: پیشنهاد شورا های اسلامی شهر های مختلف کشور که در این چند روز مطرح کردند، این است که فرصت نام نویسی 48 ساعت تمدید شود، زیرا به خاطر کرونا و مسائل دیگر، برخی از داوطلبان نتوانسته اند مدارک خود را برای نام نویسی تکمیل کنند.

در این دیدار، سید حمیدرضا کاظمی، رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شورا های اسلامی کشور با قدردانی از پیشنهادات رضایی و تاکید ایشان بر اهمیت شوراها، با ارائه گزارشی از فرایند تشکیل هیئت های نظارات در سراسر کشور گفت: سیاست هیئت نظارت ششمین دوره انتخابات شورا های شهر و روستا، عمل به قانون به معنی تامّ آن است و به مردم این اطمینان را می دهیم که در امانتداری انتخابات که امانت مردم نزد ما است، هیچ ملاحظه ای نخواهیم داشت. کاظمی بر تلاش شبانه روزی همه اعضای هیئت های نظارت در سراسر کشور برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات تاکید کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1655

به "نیازمند اتکا به اختیارات شورا ها هستیم خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیازمند اتکا به اختیارات شورا ها هستیم خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید