نمایشگاه فناوری های نرم جهاددانشگاهی امکانی برای معرفی توانمندی هاست

به گزارش گردشیا، خبرنگاران/فارس رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به لزوم معرفی هرچه بیشتر و مطلوبتر توانمندی های هنرمندان جوان و ایده پرداز شیراز و فارس، نمایشگاه فناوری های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی فارس را اقدامی در این راستا تلقی کرد.

نمایشگاه فناوری های نرم جهاددانشگاهی امکانی برای معرفی توانمندی هاست

محمد فرخ زاده در حاشیه بازدید از نخستین نمایشگاه فناوری های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی استان فارس در شیراز، به خبرنگاران گفت: در حالی که طبق قانون تا یک دهم درصد از بودجه هر سازمان می تواند صرف خرید صنایع دستی در حمایت از حوزه صنایع دستی گردد اما در بسیاری از ادارات به این موضوع عمل نمی گردد.

فرخ زاده ضمن قدردانی از حمایت بسیار خوب جهاد دانشگاهی در مورد برپایی این نمایشگاه، گفت: باتوجه به حضور افراد جوان در این نمایشگاه، این خود نشان دهنده این موضوع است که این استعدادها برای اقشاری که با این مسائل آشنایی کمی دارند، ارائه گردد.

این عضو شورای اسلامی شهر شیراز، گفت: عرضه هنرهای دست ساز و برگرفته از آداب و رسوم و اقلیم ایران در چنین نمایشگاه هایی می تواند تاثیر بسیار بسزایی در عمق بخشیدن به تفکرات نسل آینده باشد.

فرخ زاده با بیان اینکه شورای شهر و شهرداری منطقه ها از این موضوع حمایت خواهند کرد، گفت: با توجه به اینکه یکی از شرکت های حاضر در نمایشگاه کار طراحی المان و نمادهای شهری را انجام می دهد معرفی آنها به واحد زیباسازی انجام شد. بعلاوه براساس مصوبه شورا باتوجه به اینکه سالیان سال اجازه خرید کالای خارجی داده نشد و صنایع دستی داخلی به عنوان هدیه مدنظر نهاده شد، این اقدام به نوعی یک حمایت است.

این عضو شورای شهر شیراز با بیان اینکه یکی از اشکالات این نمایشگاه را در بحث بازاریابی و تبلیغات است که بسیار جای کار دارد تا انجام گردد، گفت: در نمایشگاه سطح بندی محصولات به ترتیب درجه یک، دو یا سه دیده نمی شد، این در حالی است که در سطح بندی طبق قوانین و استانداردهای جهانی سطح کیفیت و کمیت تعریف می گردد.

فرخ زاده مطرح کرد: گاهی به علت کیفیت بالای یک محصول این محصول در هیچ خانه ایرانی جایی ندارد و این یک مشکل است و باید سطح بندی استاندارد محصول داشته باشیم به گونه ای که هر فردی متناسب با هزینه کرد خود محصولی را خریداری کند تا هنر فکر و هنر دست ایرانیان در هر خانه ای راه یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 دی 1400 بروزرسانی: 8 دی 1400 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 2034

به "نمایشگاه فناوری های نرم جهاددانشگاهی امکانی برای معرفی توانمندی هاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه فناوری های نرم جهاددانشگاهی امکانی برای معرفی توانمندی هاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید