مشارکت 70 کتابفروشی خراسان رضوی در بهارانه کتاب 99

به گزارش گردشیا، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در خراسان رضوی، افشین تحفه گر، معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اعلام این خبر اضافه نمود: حمایت از صنعت نشر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شامل فعالیت های متنوعی است که بخشی از آن ها طبق آیین نامه نشر مصوب هیات وزیران و ذیل برنامه پنجم توسعه کشور انجام می گیرد.

مشارکت 70 کتابفروشی خراسان رضوی در بهارانه کتاب 99

وی ادامه داد: به همین دلیل معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی، تسهیلاتی را در قالب یارانه خرید کتاب به وسیله کتابفروشی های سراسر کشور، مستقیماً به خریداران کتاب پرداخت می نماید.

تحفه گر افزود: در این طرح، کتابفروشی هایی که شرایط لازم را دارا باشند، پس از ثبت نام می توانند کتاب های خود را که با شرایط مشخص شده مطابقت داشته باشند به خریداران بفروشند و موسسه خانه کتاب به نمایندگی از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مبلغ یارانه خرید کتاب را به کتابفروش ها پرداخت خواهد نمود.

معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: در ادامه طرح های تابستانه و پاییزه کتاب، طرح بهارانه 99 نیز از امروز شنبه بیستم اردیبهشت ماه، همزمان با ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام شروع شده و تا سهشنبه 30 اردیبهشت ماه در سراسر کشور برگزار می گردد.

وی ضمن تأکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در شرایط شیوع و گسترش ویروس کرونا یادآور شد: به منظور رعایت فاصله گذاری اجتماعی، خریدهای غیرحضوری نیز با ثبت اطلاعات مربوط در پنل از سوی کتاب فروشی ها پوشش داده می گردد، همچنین، مدیریت پروتکل های بهداشتی در زمان اجرای طرح بر عهده واحدهای صنفی، شهروندان و خریداران کتاب خواهد بود.

تحفه گر با بیان اینکه در این دوره از طرح بهارانه کتاب 99 سقف مجاز خرید برای هر خریدار 150 هزار تومان است، افزود: خریدار می تواند در چند نوبت و از چند کتاب فروشی، علاوه بر کتاب های عمومی و کودک و نوجوان، کتاب های دانشگاهی را با 20 درصد تخفیف از کتاب فروشی های عضو طرح خریداری کند.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، افزود: در این طرح، امکانی فراهم شده تا کتاب فروشان در تأمین بخشی از یارانه مشارکت داشته باشند و بعد از خاتمه بخشی از یارانه در نظر گرفته شده برای آن ها، در تأمین 50 درصد یارانه مشارکت نمایند.

وی همچنین گفت: مدت زمان تسویه حساب طرح بهارانه کتاب 99 دو هفته پس از خاتمه طرح است و کنترل و نظارت در طول طرح بر عهده خود کتاب فروشان خواهد بود و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز بر طرح نظارت خواهد نمود.

کتاب فروشان عضو طرح های قبلی خانه کتاب، برای تأیید شرکت در طرح بهارانه کتاب 99 به ثبت نام مجدد احتیاج ندارند و کافی است با مراجعه به پنل کاربری خود شرایط شرکت در طرح را تأیید و اطلاعات خود را کنترل و ویرایش نمایند.

وی افزود: مشارکت مجازی، بیشتر برای کتابفروشی های عظیم است که صف های طولانی را در دوره های قبل تجربه نموده اند، بنابراین کتابفروشی های کوچک همانند دوره های قبل می توانند فروش فیزیکی نیز داشته باشند.

وی با بیان اینکه تا کنون 70 کتابفروشی در خراسان رضوی در این طرح ثبت نام کردند، گفت: امیدواریم با اجرای این طرح در ماه پُربرکت مهمانی خدا، علاوه بر حمایت از صنعت نشر و کتابفروشی های استان که در دوران شیوع این بیماری دچار رکود در کسب و کار شدند، شاهد گسترش فرهنگ کتابخوانی در بین خانواده ها باشیم.

معاون فرهنگی ورسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی خراسان رضوی از اجرای این طرح در استان، اظهار امیدواری کرد و گفت: با توجه به استقبال علاقمندان به کتاب در دو دوره گذشته که بیشترین فروش کتاب و کتابفروشی برتر را در دو طرح یازده هم و دوازدهم در سطح کشور داشتیم، امیدواریم شاهد استقبال از طرح در این دوره هم باشیم.

اجرای طرح بهارانه کتاب 99 در نیشابور

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور گفت: سیزدهمین دوره طرح توزیع یارانه کتاب به وسیله کتابفروشی ها با عنوان بهارانه کتاب 99 با شعار بهار کتاب همزمان با بهار دل ها با عضویت بیش از 700 کتابفروشی از سراسر کشور از شنبه 20 اردیبهشت، همزمان با ولادت باسعادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) تا سه شنبه 30 اردیبهشت در کتابفروشی های عضو طرح در سراسر کشور کار خود را شروع کرد.

رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور افزود: علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در نیشابور نیز برای استفاده از طرح بهارانه کتاب 99 می توانند به کتابفروشی نشر دانش واقع در خیابان شهید جعفری (راه آهن) روبه روی اداره ثبت اسناد مراجعه نمایند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1143

به "مشارکت 70 کتابفروشی خراسان رضوی در بهارانه کتاب 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشارکت 70 کتابفروشی خراسان رضوی در بهارانه کتاب 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید