لندن: اروپا در مذاکرات پسا برگزیت انعطاف پذیری بیشتری نشان دهد

به گزارش گردشیا، انگلیس از اتحادیه اروپا درخواست نموده که رویکرد ایدئولوژیک خود در مذاکرات پسا برگزیت را کنار بگذارد و از خود انعطاف پذیری بیشتری نشان دهد.

لندن: اروپا در مذاکرات پسا برگزیت انعطاف پذیری بیشتری نشان دهد

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه اتریشی استاندارد، انگلیس از اتحادیه اروپا درخواست نموده است در مذاکرات پسا برگزیت درباره روابط دو جانبه آینده از رویکرد ایدئولوژیک خود دست بردارد.

مایکل گوو، معاون نخست وزیر انگلیس روز گذشته در سخنانی در مجلس این کشور گفت: بعد از دور سوم مذاکرات پسا برگزیت که هفته گذشته برگزار گردید همچنان در بسیاری زمینه ها اختلاف زیادی بین طرفین وجود دارد.

وی تاکید نمود: اتحادیه اروپا می خواهد انگلیس همچنان به قواعد این اتحادیه پایبند باشد اگر چه دیگر ما عضو این اتحادیه نیستیم.

مایکل گوو همچنین گفت که دستیابی به توافق امکان پذیر است در صورتی که بروکسل انعطاف پذیری بیشتری از خود نشان دهد. بروکسل باید لندن را به عنوان یک شریک مستقل و برابر بپذیرد.

انگلیس در 31 ژانویه رسما از اتحادیه اروپا خارج شد. در مرحله گذار که تا خاتمه امسال میلادی مقرر شده است انگلیس همچنان در بازار داخلی و اتحادیه گمرکی اروپا باقی خواهد ماند و در این دوران باید مذاکرات درباره مناسبات آینده بین طرفین به توافقی منجر گردد. در این دوره زمانی هر دو طرف می خواهند بخصوص درباره یک توافق تجاری مذاکره نمایند. اگر تا 31 دسامبر توافقی بین طرفین حاصل نگردد خطر وقوع یک برگزیت سخت ایجاد می گردد.

سه دور مذاکرات در دوران پسا برگزیت که به دلیل بحران کرونا به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردیده است تا به حال به نتیجه ای نرسیده است.

دور چهارم مذاکرات بر اساس تصمیمات اتخاذ شده اوایل ژوئن برگزار می گردد و چند هفته بعد ازآن باید درباره تمدید دوران مذاکرات پسا برگزیت تصمیم گیری گردد.

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس به شدت مخالف تمدید دوران گذار است.

دولت انگلیس در این شرایط بعضی طرح های قانونی را به عنوان مبنای مذاکرات منتشر نموده است. هم زمان انگلیس یک سیستم گمرکی جدید را معرفی نموده که جایگزین مقررات اتحادیه اروپا برای تعرفه های خارجی می گردد و از ژانویه آینده به مرحله اجرا در خواهد آمد.

میشل بارنیر، مذاکره نماینده ارشد اتحادیه اروپا در مذاکرات پسا برگزیت هم برای شفافیت لازم در مذاکرات ابراز نگرانی نموده و خاطرنشان کرد که در دور بعدی مذاکرات باید در همه زمینه ها پیشرفت های چشمگیری به دست آید، از جمله مسئله ایجاد شرایط رقابتی عادلانه و برابر باید ایجاد گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1154

به "لندن: اروپا در مذاکرات پسا برگزیت انعطاف پذیری بیشتری نشان دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لندن: اروپا در مذاکرات پسا برگزیت انعطاف پذیری بیشتری نشان دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید