قاسمی: روابط ایران و فرانسه می تواند شاهد گسترش در تمامی همکاری ها باشد

به گزارش گردشیا، سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه گفت: بی شک روابط ایران و فرانسه که از تاریخی طولانی برخوردار است می تواند در پرتو کوشش مشترک و اراده ای دو سویه شاهد گسترش تمامی همکاری ها و در همه حوزه های متصور و ممکن باشد.

قاسمی: روابط ایران و فرانسه می تواند شاهد گسترش در تمامی همکاری ها باشد

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گردشیا، بهرام قاسمی روز سه شنبه در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: با انتصاب ژان کاستکس نخست وزیر جدید جمهوری فرانسه و انتخاب کابینه جدید، امروز در نخستین ساعات بامداد طی نامه ای انتصاب وی را به مقام نخست وزیری جمهوری فرانسه را تبریک گفتم و برای وی و هیات دولت جدید آرزوی موفقیت کردم.

وی تاکید نمود: در نامه های جداگانه ای به سایر وزیران کابینه جدید ضمن تبریک به آنها، همکاری های دیرپای چند صد ساله ایران و فرانسه در طول ادوار طولانی گذشته را به عنوان پشتوانه های مهمی از تجارب و چگونگی همکاری ها و مراودات علمی و فرهنگی و مالی فی مابین برشمردم.

قاسمی اضافه نمود: در این نامه ها به معضلات و مسائل دنیاِ در حال گذار کنونی و بخصوص تهدید صلح و امنیت بین المللی و افراط گرایی و تروریسم، آثار مخرب مالی همه گیری کووید- 19 و تاثیر غیرقابل باور آن در عرصه اقتصاد دنیا، بر ضرورت همکاری های سازنده در جهت تغییر شرایط موجود و کوشش برای دنیایی با هدف خروج از یکجانبه گرایی و تحکیم چند صدایی و چند جانبه گرایی و حصول استقلال و صلح و امنیت دنیای در پرتو اصلاح بعضی از روزهای نامطلوب برجای مانده از گذشته که دنیا و دنیایان را به سهولت در معرض سخت ترین بحران های غیرقابل تحمل و باور قرار می دهد، تاکید نمودم.

به گزارش ایرنا، وی در این توئیت توضیح داد: بی شک روابط ایران و فرانسه که از تاریخی طولانی برخوردار است می تواند در پرتو کوشش مشترک و اراده ای دوسویه شاهد گسترش تمامی همکاری ها و در همه حوزه های متصور و ممکن باشد.

سفیر ایران در فرانسه اضافه نمود: همچنین در انتها دوران کاری ادوارد فیلیپ نخست وزیر پیشین فرانسه که صندلی خود را به ژان کاستکس داد از تمامی همکاری های وی در طول دوران نخست وزیری قدردانی نموده و ضمن تبریک سمت جدید که با انتخاب مردم به عنوان شهردار شهری مهم (لو آور) انتخاب شده، برایشان آروزی موفقیت کردم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1227

به "قاسمی: روابط ایران و فرانسه می تواند شاهد گسترش در تمامی همکاری ها باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاسمی: روابط ایران و فرانسه می تواند شاهد گسترش در تمامی همکاری ها باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید