فاجعه ای که انتظار استقلال را می کشد

به گزارش گردشیا، به گزارش خبرنگاران، فشار AFC به باشگاه های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا دو باشگاه پرسپولیس و استقلال را بر آن داشت تا برای برطرف خط محرومیت تعدادی از طلبکاران شان را پای میز مذاکره کشانده و با آنها تسویه حساب کنند. باشگاه استقلال در همین راستا موفق شد تا با تعداد قابل ملاحظه ای از طلبکارانش تسویه حساب نموده و رضایت آنها را بگیرد.

فاجعه ای که انتظار استقلال را می کشد

روند خوب پرداخت بدهی ها در این باشگاه و وجود عزم و اراده برای تسویه با طلبکاران باعث شد تا خطر محرومیت از آسیا برای فصل آینده از این تیم دور گردد. اما این خاتمه روند تسویه حساب این باشگاه با طلبکارانش نیست چون تعداد طلبکاران از این باشگاه بقدری زیاد است که آنها باید حالاحالاها به بازیکنان و مربیان سابقشان پول بدهند.

در بین طلبکاران باشگاه استقلال برخی اسامی خارجی هم به چشم می خورد. بازیکنانی که به طرز عجیبی به این تیم آمدند و از آن جدا شدند و حالا پرونده آنها در کمیته انضباطی فیفا مطرح است.

پرو پیچ یکی از قدیمی ترین پرونده های شکایتی استقلال در فیفا را دارد. بازیکنی در زمان مدیریت افشارزاده و مربیگری مظلومی با قراردادی دو ساله به آبی پوشان پیوست و فصل بعد در عین بی توجهی مدیران باشگاه بدون فسخ قرارداد و اخذ رضایتنامه از تیم کنار گذاشته شد تا به راحتی پرونده شکایت این بازیکن در فیفا باز گردد.

پرونده پرو پیچ در فیفا به قدری شفاف هست که کمیته انضباطی به راحتی این باشگاه را محکوم نماید تا آبی ها در حالی مبلغی بالغ بر 360 هزار دلار به این بازیکن کروات بدهکار باشند که او کلا 13 بار باری این تیم به میدان رفت و 3 گل هم در بازیهای رسمی به ثمر رساند.

سرور جباروف یکی دیگر از طلبکاران خارجی باشگاه استقلال است. این بازیکن یک فصل برای آبی پوشان به میدان رفت که در همان یک فصل بقدری درخشان برای تیمش بازی کرد که بتوان او را بهترین بازیکن فصل گذشته این تیم دانست.

باوجود این که استقلالیها به شدت خواستار حفظ این بازیکن بودند، وی حاضر به همکاری با این باشگاه نشد که دلایل آن به اندازه کافی بازگو گردیده است. هافبک ازبکستانی فصل گذشته آبی ها آخرین قسط قراردادش به مبلغ 130 هزار دلار را از این باشگاه طلبکار است.

گرچه بنا به ادعای رسانه های رسمی باشگاه استقلال این بازیکن در فیفا طرح دعوی ننموده، اما عدم شکایت به منظور گذشت از مطالبات نیست و استقلالی ها ملزم هستند تا طلب 130 هزار دلاری این بازیکن را پرداخت نمایند.

بویان نایدنوف یکی دیگر از طلبکاران خارجی استقلال است. این بازیکن با استناد به گفته های سیدرضا افتخاری مدیرعامل وقت باشگاه استقلال با اصرار شفر به این تیم پیوست و توسط همین مربی در حالی در لیست مازاد نهاده شد که یک سال از قراردادش با آبی ها مانده بود.

این بازیکن برای فصل جاری 250 هزار دلار با استقلال قرارداد دارد و باشگاه ملزم است تا این مبلغ را بدون این که از خدمات این بازیکن بهره ببرد پرداخت نماید.

یکی از عجیب ترین بدهی های خارجی آبی پوشان پرونده جدید این باشگاه است که توسط بازیکنی در کمیته انضباطی فیفا باز گردیده که برای انجام تست پزشکی به تهران آمده بود اما حالا در صف شاکیان این باشگاه قرار گرفته است.

اگر باشگاه استقلال محکوم به پرداخت مبلغ 450 هزار دلار غرامت به گومز گردد، این عجیب ترین پولی خواهد بود که این باشگاه در تاریخ خود به یک طلبکار پرداخت نموده است.

بدون احتساب مبلغ شکایت گومز جمع بدهی های خارجی استقلالیها 744 هزار دلار است که این مبلغ چیزی در حدود 9 میلیارد می گردد و اگر گومز نیز در نهایت بتواند استقلال را محکوم نماید، جمع این مبلغ به 1194000 دلار می رسد که حجم بدهی های این باشگاه را از مرز 14 میلیارد تومان عبور خواهد داد.

مدیران استقلال بهتر از هر فرد دیگری می دانند تسویه حساب با طلبکاران خارجی به مراتب سخت تر از تسویه حساب با طلبکاران داخلی است. آنها پیشینه ای از استقلال ندارند که نسبت به آن عرق و تعصب داشته باشند و به عشق این تیم و هوادارانش از مطالباتشان بگذرند و به اندازه کافی هم اهرم فشار از سوی محاکم بین المللی برای دریافت بی کم و کاست مطالبات شان دارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 72

به "فاجعه ای که انتظار استقلال را می کشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاجعه ای که انتظار استقلال را می کشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید