عطایی: وقتی هدف والیبال قهرمانی است نیازی به تعویض یا تغییر نیست

به گزارش گردشیا، یک کارشناس والیبال گفت: بازی های آسیایی در فاصله مناسبی با قهرمانی دنیا برگزار گردید که هم به نوعی دیدارهای تدارکاتی خوبی برای تیم ملی بودند و هم باعث افزایش آمادگی بازیکنان شد.

عطایی: وقتی هدف والیبال قهرمانی است نیازی به تعویض یا تغییر نیست

بهروز عطایی، مربی تیم ملی جوانان والیبال در گفت وگو با خبرنگاران، درباره قهرمانی تیم ملی والیبال در بازی های آسیایی 2018 اندونزی و دفاع از عنوان قهرمانیش در این بازی ها گفت: والیبال ایران با تیم اصلی وارد بازی های آسیایی شد و طبیعی بود با توجه به هدف از پیش معین گردیده فدراسیون والیبال، وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک برای قهرمانی با چنین تیم قدرتمندی در این بازی ها شرکت کنیم. والیبال ایران قدرت برتر آسیا در دهه گذشته بوده است و در مسابقات مختلف در رده های سنی در سال های اخیر برای قهرمانی خطری والیبال ایران را در آسیا تهدید نکرده است.

این کارشناس والیبال اضافه کرد: خوشبختانه در بازی های آسیایی هم با انجام پنج بازی به نسبت راحت توانستیم به مدال طلا دست پیدا کنیم. در مصاحبه های قبل از بازی های آسیایی نیز گفته بودم که تیم ملی ایران حداکثر با یک ست باخته قهرمان می گردد که خوشبختانه آن یک ست را هم به حریفان واگذار نکردیم.

او درباره دو دیدار آخر تیم ملی والیبال ایران برابر قطر و کره جنوبی اظهار کرد: قطری ها در حال حاضر تیم هماهنگ و خوبی هستند اما به راحتی توانستیم در آن بازی به پیروزی برسیم. در دیدار فینال هم کره جنوبی تهدیدی برای ایران نبود. در مجموع تیم خاصی در این بازی ها حضور نداشت که والیبال ایران را اذیت کند. عطایی در پاسخ به این سوال که آیا حضور تیم ملی با نفرات اصلی در بازی های آسیایی آن هم 10 روز مانده به شروع رقابت های قهرمانی دنیا کار منطقی بود یا خیر؟ گفت: نگاه من مثبت است. بازی های آسیایی در فاصله مناسبی با رقابت قهرمانی دنیا برگزار گردید که هم به نوعی دیدارهای تدارکاتی خوبی برای تیم ملی بودند و هم باعث افزایش آمادگی بازیکنان شد. به نظرم بهترین فرصت برای استفاده از بازیکنان جوان رقابت های لیگ ملت ها والیبال است. معتقدم در بازی های آسیایی که هدف تیم ملی قهرمانی است باید با تیم اصلی بازی کرد و زمان استفاده از بازیکنان جوان لیگ ملت های والیبال است. برخی از اهالی والیبال این سوال را می پرسیدند که چرا کولاکوویچ دست به تغییر نمی زند اما وقتی هدف تیم در بازی ها قهرمانی است دیگر به تغییر نیازی نیست. هر کشوری با استراتژی خاصی وارد رقابت ها می گردد ما می توانیم در لیگ ملت ها بازیکنان مان را تقسیم کنیم تا دچار خستگی نشوند. برای مثال در هفته هایی که در آمریکای جنوبی برگزار می گردد از بازیکنان جوان تر استفاده کنیم و در هفته ای که در آن میزبانیم از تیم اصلی بهره بگیریم و در هفته هایی که در شرق آسیا باید بازی کنیم از ترکیبی از بازیکنان جوان و باتجربه استفاده کنیم تا بازیکنان باتجربه بتوانند در فرصت های پیش آمده ریکاوری لازم را انجام دهند.

بهروز عطایی در ادامه صحبت هایش اظهار کرد: ما نباید ورزش خودمان را با چین یا ژاپن مقایسه کنیم چرا که از لحاظ ساختاری با هم دیگر تفاوت داریم و آن ها از ما جلوتر هستند و نتیجه نگرفتن در برخی تورنمنت ها به ساختار ورزشی این کشورها آسیب نمی زند. برای نمونه ژاپن در قهرمانی نوجوانان آسیا قهرمان شد اما در رقابت های جوانان به عنوان سیزدهمی رسید ولی درک این گونه مسائل برای ما سخت است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 آبان 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 29

به "عطایی: وقتی هدف والیبال قهرمانی است نیازی به تعویض یا تغییر نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عطایی: وقتی هدف والیبال قهرمانی است نیازی به تعویض یا تغییر نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید