شوخی جنجالی نخست وزیر فنلاند در کتاب بولتون

به گزارش گردشیا، حاشیه های کتاب جنجالی جان بولتون ادامه دارد؛ او در کتابش مدعی شد که ترامپ یک بار از رئیس دفتر کارکنان کاخ سفید پرسیده بود آیا فنلاند هنوز بخشی از روسیه است یا خیر. حال یکی از کاربران توییتر در پیامی نوشت که نخست وزیر فنلاند به شوخی گفته که آمریکا تحت نفوذ روسیه است!

شوخی جنجالی نخست وزیر فنلاند در کتاب بولتون

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سانا مارین، نخست وزیر فنلاند پس از آن خود را گرفتار در رسوایی یک رسانه اجتماعی یافت که یکی از کاربران توییتر یک ادعای جعلی را از قول وی بیان کرد.

این کاربر با نام لین پیس نوشت که در پی انتشار کتاب جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا و مطرح شدن این ادعا که ترامپ فنلاند را هنوز بخشی از روسیه می داند، (که از 1917 دیگر این گونه نیست) نخست وزیر فنلاند به شوخی گفته که آمریکا تحت نفوذ و تاثیر روسیه است.

براساس همان توییتی که اکنون بی اعتبار شده است، نخست وزیر فنلاند گفته بود: اگر بخواهیم منصف باشیم، چنین مساله ای برای آمریکا هم صدق می نماید.

این توئیت 130 هزار بار مورد پسند واقع شد و بیش از 36 هزار بار هم به اشتراک گذاشته شده است.

در سده دوازدهم، فنلاندی ها برای حفظ خود در مقابل دشمنانشان، به ویژه روس ها، از سوئد یاری خواستند و بدین گونه فنلاند به تصرف سوئد درآمد. فنلاند در طی جنگ های پی در پی میان روسیه و سوئد صدمات سختی دید. سوئد در سال 1809 فنلاند را به الکساندر یکم (روسیه) تسلیم کرد. با روی کار آمدن مجلس بلشویک ها در روسیه در 1917، همان مجلس، استقلال فنلاند را گفت. در 1920 اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی نیز استقلال فنلاند را به رسمیت شناخت.

یکی از مسئولان در سفارت فنلاند در واشنگتن دی.سی این توئیت را رد کرد و آن را نادرست خواند و باعث ناراحتی کاربران توئیتر شد که ترامپ را فنلاندی خوانده بودند. وی همچنین گفت، نخست وزیر فنلاند هرگز درباره موارد مربوط به کتاب منتشر شده از سوی بولتون اظهارنظر ننموده است.

جان بولتون که از 2018 تا 2019 سمت مشاور امنیت ملی آمریکا را در دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور برعهده داشت، پس از کناره گیری کتابی درباره مدت زمان فعالیتش در دولت واشنگتن نوشت که سر و صدای زیادی به پا نموده است. کاخ سفید در تلاشی ناموفق سعی کرد تا جلوی انتشار این کتاب را بگیرد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1235

به "شوخی جنجالی نخست وزیر فنلاند در کتاب بولتون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شوخی جنجالی نخست وزیر فنلاند در کتاب بولتون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید