ستاد ملی کرونا با اسکان دانشجویان کارشناسی در خوابگاه ها مخالفت کرد

به گزارش گردشیا، معاون دانشجویی دانشگاه تهران از مخالفت ستاد ملی مقابله با کرونا برای اسکان دانشجویان دوره کارشناسی در خوابگاه های دانشجویی اطلاع داد.

ستاد ملی کرونا با اسکان دانشجویان کارشناسی در خوابگاه ها مخالفت کرد

از وبسایت سازمان بهداشت جهانی دیدن نمایید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، سعید حبیبا معاون دانشجویی دانشگاه تهران در جلسه نشست عمومی دانشجویان با هیأت رئیسه دانشگاه تهران گفت: در این شرایط کرونایی متأسفانه ما از حضور دانشجویان در دانشگاه محروم شده ایم، ولی کوشش نموده ایم که در بحث آموزش و پژوهش خللی وارد نگردد و آموزش را به صورت مجازی ارائه دادیم.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران در مورد نحوه آموزش و ارائه خوابگاه برای نیم سال آینده گفت: در این خصوص دانشگاه ها تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا هستند و با توجه به نشستی که حدود دو هفته قبل در مورد واکسیناسیون دانشگاهیان با وزارت بهداشت داشتیم، اسم شد که تا انتها شهریور ماه حدود 2 میلیون از دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاه ها واکسینه می شوند و احتمالاً واکسیناسیون تمامی دانشگاهیان تا انتها پاییز 1400 طول خواهد کشید.

وی اضافه کرد: با این شیوه قاعدتاً نمی توان تا اطمینان از دوره ایمنی، بلافاصله بعد از اتمام واکسیناسیون به شرایط قبل از کرونا بازگشت و جهت حفظ سلامت دانشجویان، به احتمال زیاد نحوه آموزش در نیمسال آینده به صورت ترکیبی آموزشی و مجازی خواهد بود.

حبیبا اضافه کرد: در صورتیکه واکسیناسیون دانشجویان تا انتها شهریور ماه انجام گردد امکان پذیرش حضوری دانشجویان به ویژه مقاطع تحصیلات تکمیلی را خواهیم داشت، در غیر این صورت اولویت حضور با دانشجویان تحصیلات تکمیلی است که برای انجام انتها نامه و رساله خود احتیاج به حضور فیزیکی در دانشگاه را دارند.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران در پاسخ به موضوع احتیاج به حضور دانشجویان تعدادی از رشته های خاص در دانشگاه جهت تصویب پروپزال گفت: این دانشجویان می توانند درخواست خوابگاه خود را پس از تأیید استاد راهنما به وسیله معاون آموزشی و یا معاون دانشجویی دانشکده و یا پردیس ارسال نمایند و به صورت موقت حداکثر تا یک ماه از خوابگاه استفاده نمایند.

وی بعلاوه در پاسخ به موضوع ارائه خوابگاه به دانشجویان کارشناسی گفت: تا این زمان ستاد ملی کرونا اجازه اسکان دانشجویان دوره کارشناسی را نداده است، ولی ما آمادگی داریم که دانشجویان کارشناسی که دارای دروس عملی و کارورزی در داخل آزمایشگاه های دانشگاه هستند را با برنامه ریزی اداره کل آموزش دانشگاه به صورت دوره های کوتاه مدت فشرده، حداکثر یک هفته، پذیرش کنیم، ولی کما فی سابق به کارآموزی که دانشجویان بایستی دوره خود را در مراکز بیرون دانشگاه بگذرانند، خوابگاه تعلق نمی گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1876

به "ستاد ملی کرونا با اسکان دانشجویان کارشناسی در خوابگاه ها مخالفت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاد ملی کرونا با اسکان دانشجویان کارشناسی در خوابگاه ها مخالفت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید