ساخت تجهیز کاربردی شناورهای ملکی با بهره گیری از توان داخل

به گزارش گردشیا، مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران از ساخت یک تجهیز کاربردی شناورهای ملکی با بهره گیری از توان متخصصان این شرکت و شرکت های دانش بنیان داخلی اطلاع داد.

ساخت تجهیز کاربردی شناورهای ملکی با بهره گیری از توان داخل

به گزارش شانا به نقل از شرکت پایانه های نفتی ایران، عباس اسدروز گفت: عملیات تخصصی پهلودهی و جداسازی در این شرکت با استاندارد روزآمد جهان به عنوان یک ماموریت محوله از سوی وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران در حال اجرا است.

وی ادامه داد: یکی از شناورهای ملکی شرکت که وظیفه عملیات پهلودهی و جداسازی نفتکش ها همچنین مقابله با حریق و انواع دیگر خدمات دریایی را به عهده دارد که به دلیل مشکل در سیستم کنترل سرعت از مدار کار عملیاتی خارج شد.

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران توضیح داد: این شناور از نوع ASD دارای سیستم رانش از نوع Z/P است که به روزترین و تازه ترین سیستم میان شناورهای یدک کشی در جهان و ساخت شرکت های ژاپنی است.

اسدروز اضافه کرد: پس از کارشناسی و عیب یابی توسط مهندسان برق و ابزاردقیق اداره عملیات دریایی معین شد که کارت الکترونیکی M/E CONTROL دچار اختلال در ارسال فرمان کنترل سرعت دیزل شده است و نوسان شدید RPM را به همراه دارد که با انجام اقدام های نخست شناور با 60 درصد توان خود عملیاتی شد.

وی اظهار کرد: درخواست تامین اینگونه قطعات به دلیل وجود تحریم های ظالمانه بین المللی تقریبا غیرممکن است و با برقراری ارتباط با شرکت سازنده هیچ پاسخ مثبتی به دلیل وجود تحریم ها دریافت نشد و با توجه به اینکه خارج از سرویس بودن این شناور، مبالغ هنگفت هزینه اجاره شناور استیجاری به شرکت وارد می کرد، مهندسان و کارشناسان تعمیرات مدیریت های عملیات و تدارکات و امور کالا با همکاری یکی از شرکت های دانش بنیان اقدام به عیب یابی و مهندسی معکوس سیستم کنترل و مدارات الکترونیکی شناور نموده و طرح و ایده ساخت قطعه الکترونیکی SOFT DRIVE برای کنترل نوسان سرعت موتور انجام شد.

به گفته مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران، با صرف حدود 400 نفرساعت کار گروهی اقدام به ساخت و فراوری تجهیز مورد نظر و راه اندازی سیستم شد و شناور با توان 100 درصد عملیاتی شد.

اسدروز تاکید نمود: با انجام این کار هزینه های هنگفت تعمیراتی و حضور تیم متخصص شرکت سازنده صرفه جویی شد همچنین هزینه روزانه اجاره شناور استیجاری نیز به مجموع صرفه جویی های ساخت داخل تجهیز مورد نظر اضافه نموده شد که این هزینه ها ببش از 20 میلیارد ریال صرفه جویی به همراه داشته است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1706

به "ساخت تجهیز کاربردی شناورهای ملکی با بهره گیری از توان داخل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت تجهیز کاربردی شناورهای ملکی با بهره گیری از توان داخل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید