روحانی: اتوبوس های شهری باید برقی و گازی گردد ، از سوخت گازوئیل فاصله بگیریم

به گزارش گردشیا، رئیس جمهور گفت: اگر بتوانیم از سوخت گازوئیل فاصله بگیریم و اتوبوس های شهری برقی و گازی گردد، بسیار کاری ارزشمندی نموده ایم.

روحانی: اتوبوس های شهری باید برقی و گازی گردد ، از سوخت گازوئیل فاصله بگیریم

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز (دوشنبه) در مراسم افتتاح طرح های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در استان های اصفهان، تهران و کرمانشاه پس از استماع گزارشی درخصوص افتتاح خانه های خلاق در کاشان و تهران اظهار کرد: امروز در راستا اشتغال، هنر و توانمندی های جوانان و تحصیلکردگان ما شرایطی فراهم شده است تا از خانه های خلاق استفاده گردد.

روحانی گفت: خانه های خلاق، خانه هایی است که بعنوان سند معماری و زیبایی های ایران قرون گذشته می تواند به نمایش دربیاید و همچنین بعنوان یکی از مراکز معماری حفظ گردد و راستا اشتغال جدیدی را برای جوانان ایجاد کند.

وی اضافه نمود: این راستا راستای است که به تازگی شروع شده است و امیداوریم ادامه پیدا کند.

رئیس جمهور پس از استماع گزارشی درخصوص افتتاح نمایشگاه دائمی محصولات دانش بنیان صادراتی اظهار کرد: واقعا لازم بود که یک نمایشگاه دائمی برای محصولات دانش بنیان در تهران داشته باشیم چراکه این باعث دلگرمی جوانانی که در این زمینه کار می نمایند، خواهد شد.

روحانی تاکید نمود: این نمایشگاه ها راستای برای فروش محصولات و ارتباط بیشتر با جهان است و همچنین ارتباط تجار ایرانی با شرکت های دانش بنیان را بیشتر می نماید.

وی پس از استماع گزارشی درخصوص افتتاح طرح توسعه قوای محرکه الکتریکی اتوبوس برقی شهری اظهار کرد: این یک کار ارزشمندی است که در جهان شروع شده است و ما نیز باید این راستا را طی کنیم.

رئیس جمهور گفت: اگر بتوانیم از سوخت گازوئیل فاصله بگیریم و اتوبوس ها برقی و گازی گردد، بسیار کاری ارزشمندی نموده ایم.

روحانی گفت: امروز این راستا شروع شده و البته ممکن است گرانتر تمام گردد، ولی باید این راه را طی کنیم، زیرا برای محیط زیست اهمیت دارد و در آینده هم باید در این مسبر قرار بگیریم.

وی تاکید نمود: امیدواریم با افتتاح این طرح، شاهد هوایی سالم در شهر تهران باشیم.

خبر تکمیل می گردد ...

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1827

به "روحانی: اتوبوس های شهری باید برقی و گازی گردد ، از سوخت گازوئیل فاصله بگیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: اتوبوس های شهری باید برقی و گازی گردد ، از سوخت گازوئیل فاصله بگیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید