دومین نمایشگاه مواد غذایی، محصولات و توانمندی های هرمزگان در کشور عمان برگزار می گردد

به گزارش گردشیا، استاندار هرمزگان با اشاره به برگزاری دومین نمایشگاه توانمندی ها و مواد غذایی هرمزگان در کشور عمان، بر افزایش صادارات غیر نفتی در سال اقتصاد مقاومتی تاکید نمود.

دومین نمایشگاه مواد غذایی، محصولات و توانمندی های هرمزگان در کشور عمان برگزار می گردد

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش گردشیا از بندرعباس، جاسم جادری، عصر امروز در نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان هرمزگان با تاکید بر اینکه همه برنامه ها باید در قالب اقتصاد مقاومتی تعریف گردد،گفت: در سال 94 برای اولین بار تراز تجاری و بازرگانی کشور ما مثبت شد و در امسال نیز برای رشد 10 میلیارد دلاری صادرات غیرنفتی در کشور هدف گذاری شده که باید راهکارهای تسهیل کننده در امر صادرات داشته باشیم.

وی ادامه داد: صادرات غیرنفتی از شاخص های مهم تحقق اقتصاد مقاومتی است چون اقتصاد مقاومتی مالی درون نگر و برون زاست و ضمن فراوری داخلی باید محصولات خود را صادر کنیم

استاندار هرمزگان گفت: صادرات غیرنفتی از شاخص های مهم تحقق اقتصاد مقاومتی است چون اقتصاد مقاومتی مالی درون نگر و برون زاست و ضمن فراوری داخلی باید محصولات خود را صادر کنیم.

جادری توضیح داد: سهم استان هرمزگان در امر صادرات غیرنفتی باید تفکیک و معین گردد چه میزان از محصولات فراوریی در این استان صادر می گردد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه ممکن است هرمزگان به عنوان یکی از استان های الگوی اقتصاد مقاومتی تعریف گردد، گفت: این برنامه در دستور کار وزارت کشور است و باید آمادگی اجرای این برنامه را داشته باشیم.

وی اضافه نمود: باید گزارش عملکرد کارهای اجرا شده در زمینه اقتصاد مقاومتی به طور مرتب تهیه و ارائه گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 15 آبان 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 548

به "دومین نمایشگاه مواد غذایی، محصولات و توانمندی های هرمزگان در کشور عمان برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین نمایشگاه مواد غذایی، محصولات و توانمندی های هرمزگان در کشور عمان برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید