دولت نمی تواند مستقیم در اجاره مسکن مداخله کند

به گزارش گردشیا، نشست ویژه کمیسیون عمران مجلس بعدازظهر امروز با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی و مدیران مرتبط بخش مسکن با هدف آنالیز برنامه ها و اقدامات اجرا شده در حوزه فراوری و مدیریت بازار مسکن برگزار گردید.

دولت نمی تواند مستقیم در اجاره مسکن مداخله کند

جهت دریافت خدمات اجرای روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

در این نشست محمد اسلامی با اشاره به برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای مدیریت بازار مسکن، گفت: یکی از برنامه های وزارتخانه، مسدودسازی تقاضاهای غیرمصرفی در بازار مسکن است، در شرایط کنونی التهابات بازار مسکن ریشه در عرضه و تقاضا ندارد بلکه تحت تاثیر بازارهای موازی همچون دلار و تورم است.

وی ادامه داد: بر اساس قانون اساسی خانه دار کردن مردم جزء وظایف حکومت و دولت است، در شرایط کنونی میزان حداقلی فراوری مسکن در کشور حدود 300 هزار واحد است، حال سالانه باید 700 هزار واحد مسکن شهری و 200 هزار واحد مسکن روستایی فراوری گردد تا هم مسکن خانه اولی ها و هم موارد جایگزینی تامین گردد.

وزیر راه و شهرسازی عنوان نمود: وزارت راه و شهرسازی برنامه کلانی برای تامین مسکن اقشار آسیب پذیر و سایر اقشار دارد، از طرف دیگر اقدامات قابل قبولی برای تکمیل واحدهای باقی مانده مسکن مهر اجرا شده است، کل واحدهای مسکن مهر 2 میلیون و 200 هزار واحد بوده که تا الان یک میلیون و 930 هزار واحد مسکن مهر تحویل داده شده است، همچنین 120 هزار واحد آماده شده که با تکمیل انشعابات، واحدها تحویل خواهد شد.

اسلامی با بیان اینکه دولت نمی تواند به صورت مستقیم در بازار اجاره مسکن مداخله کند، گفت: بر اساس ماده 2 قانون ساماندهی زمین و مسکن دولت مجاز به اجاره داری حرفه ای است، از این رو در این رابطه، وزارت راه و شهرسازی زمین های 99 ساله را به دستگاه های متقاضی ارائه نموده و تسهیلات مربوطه ارائه خواهد شد، تا مساکن استیجاری فراوری گردد، در آن موقع می توان در قیمت اجاره مسکن در آن مناطق دخالت کرد.

منبع: تسنیم

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1158

به "دولت نمی تواند مستقیم در اجاره مسکن مداخله کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت نمی تواند مستقیم در اجاره مسکن مداخله کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید