دوربین ها کدام یک از مسافران نوروزی را جریمه می نمایند؟

به گزارش گردشیا، بر اساس تغییر رنگ بندی شهر های مختلف کشور از نظر شیوع ویروس کرونا، خروج و ورود خودرو ها با پلاک بومی و غیربومی، از و به شهر های نارنجی و قرمز ممنوع است و همه دوربین های ثبت پلاک مرکز مدیریت راه ها در این مناطق فعال شده اند.

دوربین ها کدام یک از مسافران نوروزی را جریمه می نمایند؟

به گزارش ایسنا، آخرین شرایط شهر های کشور نشان می دهد که 67 شهر از جمله تهران، در شرایط قرمز و نارنجی قرار دارند. علیرضا رئیسی- سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، پیش از این در این باره گفته بود: شهر های قرمز از تعداد 9 شهر در 25 اسفند به 23 شهر و شهر های نارنجی از 31 شهر به 44 شهر افزایش یافته، همچنین اکنون 287 شهرستان در شرایط زرد و 94 شهرستان در شرایط آبی قرار دارند.

بر این اساس و با توجه مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا شرایط سفر های نوروزی تغییر نموده است و مردم نمی توانند به شهر های قرمز و نارنجی وارد شده و یا از آن ها خارج شوند.

بر اساس پیگیری های خبرنگار ایسنا از مرکز مدیریت اطلاعات راه ها و حمل و نقل جاده ای کشور، از روز گذشته بنا به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا همه دوربین های ثبت پلاک در ورودی و خروجی شهر های قرمز و نارنجی فعال شده اند.

طبق رنگ بندی جدید اعلام شده، برای مناطق مختلف کشور اگر خودرویی با پلاک بومی از یک شهر یا استان قرمز و نارنجی خارج گردد، شماره پلاکش ثبت شده و برای اعمال جریمه برای پلیس ارسال خواهد شد. همچنین اگر خودرویی با پلاک غیر بومی قصد ورود به شهر ها و مناطق قرمز و نارنجی را داشته باشد نیز مشمول همین فرایند می گردد. به عنوان مثال، از روز گذشته، ساکنان استان تهران، با توجه تغییر شرایط شیوع ویروس کرونا در پایتخت و نارنجی شدن استان، نمی توانند از هیچ کدام از محور های مواصلاتی تهران خارج شوند. اگر خودرویی با پلاک تهران قصد سفر از پایتخت را داشته باشد، مشمول جریمه پانصد هزار تومانی مختص مناطق نارنجی خواهد شد.

البته پس از اعلام رنگ بندی جدید شهر ها در صورتی که با خودرو شخصی به یکی از مناطق نارنجی یا قرمز سفر نموده باشید، می توانید تا 72 ساعت بدون اعمال جریمه به شهر خود بازگردید.

به علاوه ورود خودرو ها با پلاک بومی به مناطق نارنجی و قرمز مشمول جریمه نخواهد شد، یعنی اگر خودرویی با پلاک تهران قصد ورود به پایتخت را داشته باشد، جریمه نخواهد نمی گردد، همچنین عبور از محور های مواصلاتی بین استانی مانند آزادراه ها و کمربندی ها مصداق ورود به مناطق قرمز و نارنجی نخواهد بود و جریمه نخواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 3 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1696

به "دوربین ها کدام یک از مسافران نوروزی را جریمه می نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوربین ها کدام یک از مسافران نوروزی را جریمه می نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید