بدترین وسیله نقلیه برای سفر چیست؟

به گزارش گردشیا، این که شما در حال سفر با قطار، اتوبوس، ماشین یا یکی دیگر از وسایل حمل و نقل باشید تفاوتی ندارد، قطعا کمردرد در سفر را تجربه کرده اید. سفر های طولانی می تواند واقعا خسته کننده باشد. به نظر شما کدام وسیله نقلیه بدتر است: ماشین، اتوبوس، قطار یا هواپیما ؟

بدترین وسیله نقلیه برای سفر چیست؟

نتایج یک مطالعه نو نشان می دهد بسیاری از افراد اعتقاد دارند که مسائل جسمی و احساس درد هنگام مسافرت افزایش می یابد و حتی می تواند سفر آن ها را تحت تاثیر قرار دهد. خبرنگاران در این مطلب به بررسی بهترین و بدترین وسیله نقلیه برای سفر می پردازد، همچنین به این سوال که با وجود این مسائل چرا دوباره به سفر می رویم پاسخ می دهد.

نتایج نظر سنجی از 2005 نفر

نتایج یک نظرسنجی از 2005 بزرگسال نشان داد که 67 درصد از افراد معتقدند پس از رسیدن به مقصد به شدت نیاز به انجام حرکت ورزشی و کشش داشته و بیش از یک سوم می گویند که در طول سفر خود معمولا درد بیشتری نسبت به زمان عادی تجربه کرده اند. 78 درصد از پاسخ دهندگان اعلام کردند پس از میانگین پنج ساعت سفر، احساس درد می کنند.

بدترین وسیله نقلیه از نظر مسافران

در این میان، اتوبوس بدترین گزینه برای سفر بوده و تقریبا دو نفر از هر پنج نفر (39٪) احساس تنگی نفس می کردند. سایر وسایل حمل و نقل که باعث درد مسافران می شود عبارتند از: هواپیما (33%)، ماشین (29%) و قطار (24%).

فعالیت های متداول مرتبط با سفر مانند نشستن طولانی مدت در هواپیما (33%)، حمل چمدان (28%) و انتظار در صف های طولانی در فرودگاه (24%) نیز احتمالا باعث ایجاد درد در افراد می شود. پاسخ دهندگان می گویند که درد معمولا پس از مسافرت در ناحیه کمر (38%)، پاها (30%) و گردن (24%) بدترین درد است. شاید یک چرت روزانه بتواند از احساس درد سفر کم کند، مطلب این افراد از چرت زدن وسط روز اجتناب کنند را بخوانید.

خشکی بدن مسافران حتی در بعد از سفر هم ادامه دارد

بر اساس این مطالعه، دردهای سفر با رسیدن به مقصد متوقف نمی شود. اما این موضوع باعث نمی شود که مردم از تعطیلات خود به بهترین شکل استفاده کنند. این نظرسنجی همچنین نشان داد که 67 درصد هنوز تمایل دارند تجربیات نوی را در تعطیلات امتحان کنند. به طور میانه چهار فعالیت بدنی نو در زمانی که دور از خانه هستند را انجام دهند.

چهل و پنج درصد افراد به طور فعال در پی فعالیت هایی هستند که در تعطیلات به تلاش فیزیکی کامل آن ها نیاز دارد. بیش از نیمی از شرکت کنندگان در این نظر سنجی می گویند که تجربه های نو در سفر باعث می شود که در عضلاتی که حتی از وجود آن ها هم خبر نداشتند، احساس درد کنند.

از هر 10 نفر 6 نفر شکایت داشتند که بدنشان بعد از انجام فعالیت های نو شروع به درد می کند و 45 درصد به ویژه وقتی صبح روز بعد از خواب بیدار شدند، درد را احساس کردند. افراد ماجراجو می گویند که معمولا بیشترین درد را در پاها (47٪)، پشت (38٪) یا بازوها (30%) احساس می کنند.

نکته جالب این است که همه این موارد با محبوب ترین فعالیت هایی مرتبط است که مردم در تعطیلات انجام می دهند. این فعالیت ها عبارتند از: شنا کردن. (30%)، پیاده روی (29%) و کمپینگ (28%).

چرا دوباره به سفر می رویم؟

کارن بوهادانا، مدیر ارشد باین مطالعه در بیانیه ای توضیح می دهد: آزمودن چیزهای نو ممکن است بهترین بخش هر تعطیلات باشد. اگر به جاذبه های گردشگری علاقمندید مطلب ماجرای ترسناک ترین میدان تهران چیست ؟ را از دست ندهید. از هر سه پاسخ دهنده، دو نفر اعلام کردند برای آماده شدن برای دردهای ناشی از سفر، داروهای مسکن حمل کرده و 45 درصد از آن ها داروهای ضد درد را به طور خاص برای دردهای بدن استفاده می کنند. در این میان چهل و چهار درصد افراد می گویند اگر داروهای مسکن همراه خود داشته باشند، تمایل بیشتری به انجام فعالیت های نو در تعطیلات دارند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب 5 باور غلط درباره میگرن که شما را شوکه می کند را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 20 شهریور 1401 بروزرسانی: 20 شهریور 1401 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 2261

به "بدترین وسیله نقلیه برای سفر چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدترین وسیله نقلیه برای سفر چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید