این موجودات بامزه خطرناک تر از تصور شمااند!، عکس

به گزارش گردشیا، گربه ها شاید همراهان همیشگی انسان ها باشند اما بنابر آنالیز که به تازگی اجرا شده است این حیوانات از نزدیک به 2 هزار گونه از جانوران در کره زمین تغذیه می نمایند.

این موجودات بامزه خطرناک تر از تصور شمااند!، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، از زمان اهلی شدن، 9000 سال پیش، جمعیت گربه های خانگی در تمام قاره ها به جز قطب جنوب توسعه یافته است. در مقاله منتشر شده در Nature Communications، محققان آنها را به عنوان در میان مشکل سازترین گونه های مهاجم در دنیا توصیف می نمایند.

محققان به سرپرستی کریستوفر لپچیک از دانشگاه آبرن در ایالات متحده در این مقاله نوشتند: مطالعه ما عادات شکار یکی از پیروز ترین و پراکنده ترین شکارچیان مهاجم دنیا را روشن می نماید.

پرندگان، پستانداران، حشرات و خزندگان همگی در لیست غذا هستند که طبق این تحقیقات، 17 درصد از آنها در معرض خطر انقراض هستند که اولین موردی است که رژیم غذایی آنها را در مقیاس دنیای کمیاب می نماید.

در مجموع، گربه ها 981 گونه پرنده، 463 خزنده و 431 پستاندار را می خورند که حدود 90 درصد از گونه های مصرفی را شامل می گردد. بعلاوه معین شد که آنها از 119 گونه حشرات و 57 دوزیست تغذیه می نمایند.

گربه ها به ویژه در جزایر آسیب زا هستند، جایی که آنها از سه برابر تعداد گونه های مورد حفاظت در مقایسه با حالت عادی، تغذیه می نمایند. به عنوان مثال، شناخته شده است که آنها گونه هایی را خورده اند که اکنون در طبیعت منقرض شده اند، از جمله راکورن جزیره استفنز نیوزیلند و بلدرچین نیوزیلندی.

تأثیر آنها بر حیات وحش بحث های شدیدی را در نیوزلند برانگیخته است، جایی که یک سیاستمدار در حال مبارزه برای ریشه کن کردن کامل آنها است و بحث و جدل بر سر مسابقاتی که بچه ها را تشویق می نماید به گربه های وحشی شلیک نمایند، بالا گرفته است.

تخمین زده می گردد که تنها در استرالیا، گربه ها سالانه بیش از 300 میلیون حیوان را می کشند و گروه های حفاظت از گربه ها خواهان نگه داشتن گربه ها در داخل خانه هستند. بعضی از مکان ها قفل گربه ها را اجرا نموده اند. در شهر والدورف در جنوب غربی آلمان، به مردم دستور داده شده است که گربه های خود را به مدت سه ماه در بهار در داخل خانه نگه دارند تا از جمعیت در معرض خطر چکاوک کاکلی که در آن موقع فراوری مثل می نمایند، محافظت نمایند.

این مطالعه نشان داد که حدود 9 درصد از پرندگان شناخته شده، 6 درصد از پستانداران شناخته شده، و 4 درصد از گونه های خزنده شناخته شده به وسیله گربه ها خورده می شوند. محققان نوشتند: گربه ها تا حد زیادی چیزی را که موجود است می خورند. اگر گونه ای در تجزیه و تحلیل جیره غایب باشد، احتمالاً طعمه در محیط اطراف وجود ندارد. دانشمندان به وسیله صدها مطالعه موجود به این ارقام دست یافتند. آنها معتقدند برآوردهای نهایی آنها محافظه کارانه است و با انجام تحقیقات بیشتر رشد خواهند کرد.

منبع: گاردین

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 آذر 1402 بروزرسانی: 22 آذر 1402 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 2427

به "این موجودات بامزه خطرناک تر از تصور شمااند!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این موجودات بامزه خطرناک تر از تصور شمااند!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید