اهمیت نوازش بعد از رابطه جنسی

به گزارش گردشیا، نوازش بعد از رابطه جنسی میتواند نقش به سزایی در ایجاد وابستگی و تداوم عشق بین زوجین دارد. زنان بیش از مردان به نوازش بعد از رابطه جنسی فکر میکنند.

اهمیت نوازش بعد از رابطه جنسی

خوب است بدانید بعد از روابط جنسی دقیقا مثل قبل از شروع آن یک رفتار و آدابی را باید رعایت کرد، نوازش کردن یکی از عوامل مهمی است که بعد از رابطه جنسی میتواند صمیمیت را بین همسران افزایش دهد.

تفاوت مردان و زنان بعد از رابطه جنسی

 • اغلب مردان بعد از رابطه جنسی به خواب میروند در حالی که زنان بیدار هستند. زیرا مردان دارای هورمون پرولاکتین هستند که بعد از مقاربت ترشح شده و موجب خواب آلودگی میشود.
 • مواد شیمیایی بدن مرد بعد از ارگاسم تغییر میکند. وقتی پرولاکتین ترشح میشود، بدن هشدار خستگی میدهد. در مقابل زنان در هر بار رابطه جنسی به ارگاسم نمی رسند. بنابراین میتوانند انرژی لازم برای بحث درباره عشق و زندگی و ... را داشته باشند، همچنین هنگام رابطه جنسی و بعد از ارگاسم عضلاتی که از گلیکوژن انرژی تولید میکنند، تحلیل میروند و همین امر در مردان موجب احساس خواب آلودگی میشود. همچنین به دلیل آنکه مردان توده عضلانی بیشتری نسبت به زنان دارند مردان احساس خستگی بیشتری میکنند.
 • بعد از رابطه جنسی مردان انژی از دست می دهند و زنان به دست می آورند.
 • مردان بعد از رابطه جنسی نمیتوانند صحبت کنند و زنان برعکس هستند.
 • زنان خواستار نوازش بعد از رابطه جنسی هستند. نوازش بعد از رابطه جنسی به تقویت صمیمیت، دلبستگی و احساس کلی طرفین کمک میکند. بنابراین باید راه هایی برای پیوند بعد از رابطه جنسی پیدا کنید.

چگونه همسر خود را برای دریافت نوازش بیدار نگه داریم.

 • رابطه جنسی را قبل از صبحانه، ناهار یا شام قرار دهید. به این ترتیب او کمتر احتمال دارد به خواب برود چون گرسنه است.
 • سعی کنید شب دیر وقت مقاربت نداشته باشید چون این زمان خود به خود خستگی به دنبال دارد.
 • درباره تعیین زمانی برای بیدار ماندن بعد از رابطه جنسی با هم به توافق برسید.

چرا زنان نیاز به نوازش بعد از رابطه جنسی دارند؟

در حین ارگاسم، ماده شیمیایی قدرتمندی به نام اکسی توسین در مغز ترشح می شود که الهام بخش احساس صمیمیت و نزدیکی است. به همین خاطر است که اغلب این ماده را به نام هورمون نوازش می شناسند، چون اکسی توسین باعث می شود احساس کنید که شدیدا به همسرتان متصل شده اید. البته تستوسترون خیلی زیادتری در مغز مردان وجود دارد که می تواند با بعضی از اثرات اکسی توسین مقابله کند، و همین نکته است که توضیح می دهد چرا مردان می توانند رابطه جنسی را بدون احساس صمیمیت انجام دهند، در حالی که خانم ها نمیتوانند این طور باشند. وجود این هورمون نشان میدهد که چرا خانم ها نیاز به نوازش بعد از رابطه جنسی دارند، ولی در عوض مردان اغلب تمایل دارند که یک لیوان آب بخورند و بعد هم بخوابند.

از این اعمال بعد از رابطه جنسی خودداری کنید.

 • با سرعت به دستشویی رفتن
 • چک کردن موبایل
 • پوشیدن لباس و ترک کردن اتاق
 • تعریف کردن از خود
 • روشن کردن تلویزیون
 • نوازش نکردن

آثار شگفت انگیز نوازش بعد از رابطه جنسی

 • در آغوش دریافت و نوازش اکسی توسین آزاد می کند. اکسی توسین هورمونی است که از حس خوب گرفته تا احساس وابستگی به دیگران برعهده این هورمون است.

در آغوش دریافت و نوازش سیستم ایمنی بدنتان را بهبود می بخشد. وقتیکه در عشق غرق باشید احساس شکست ناپذیری می کنید, انتشار ماده اکسی توسین را در بدنتان تجربه می کنید. این هورمون احساس خوبی به شما می دهد حسی که انگار کسی دیگر نمی تواند به شما آسیبی برساند-که قابلیت باور نکردنی است! همچنین سطح انتشار هورمون هایی را که برای مبارزه به عفونت کمک می کند را افزایش می دهد.

 • در آغوش دریافت و نوازش درد را تسکین می دهد. نه تنها سیستم ایمنی بدنتان را بهبود می بخشد نوازش کردن و آزاد شدن هورمون اکسی توسین سطح دردتان را کاهش خواهد داد.
 • در آغوش دریافت و نوازش باعث می شود که روابط تان عمیق تر شود.
 • در آغوش دریافت و نوازش اضطراب را کاهش می دهد.
 • در آغوش دریافت و نوازش استرس را کاهش می دهد.

نکات اساسی در نوازش بعد از رابطه جنسی

- به آرامی همسر تان را نوازش کنید و در این نوازش تمام تلاش تان بر آن باشد که همسر تان لذت بیشتری ببرد اینگونه مطمئن باشید لذت بیشتری نصیب خودتان خواهد شد.

- حالتهای مختلف نوازش را تجربه کنید. یکی از دلچسب ترین حالتها حالت قاشق نام دارد. در این حالت هر دو نفر به پهلو دراز میکشند به طوری که پشت نفر جلو با سینه نفر عقب تماس داشته باشد. معمولا زنان بیشتر تمایل دارند که نفر جلو باشند. در این حالت مرد میتواند یک دست را مانند بالش در زیر سر همسرش قرار دهد و با دست دیگر همسرش را نوازش کند و پای بالا را بر روی پای همسرش قرار دهد زن نیز با دستان آزادش می تواند دست و ران پای مرد را نوازش کند.

از حالات بسیار مورد علاقه همسران حالتی است که زن در آغوش مرد بنشیند به طوری که پشت زن با سینه مرد در تماس باشد و مرد دستان اش را مانند حلقه ای به دور همسرش قرار دهد. در این حالت زن احساس امنیت بسیار دلچسبی دارد و هر دو می تواند به آرامی با صورت شان صورت طرف مقابل را نوازش کنند و یا همدیگر را ببوسند. از حالات دلچسب دیگر میتوان به حالتی مشابه حالت اول اشاره کرد با این تفاوت که در این مورد هر دو نفر رو در رو قرار دارند. این حالت دلچسب تر از دو حالت قبل است با این وجود چون حالت اول برای خوابیدن بسیار لذت بخش تر است طرفداران بیشتری دارد. به یاد داشته باشید که حالت مناسب یک قانون نیست و بسته به نظر شما و همسر تان می تواند هر حالتی که در آن احساس آرامش می کنید حالت مناسب تلقی شود.

- آقایان از قلم نیاندازید که همسران تان از اینکه شما او را در آغوش بگیرید بیش از هر چیز دیگری لذت می برند و احساس آرامش و امنیت می کنند.

- بازی کردن با موهای زنان آرامش خوبی به آنها می دهد قرار گیری سر آنها روی سینه شما نیز بهترین حالت برای نوازش کردن موهای آنها میباشد مردان نیز از بازی کردن با دستانشان لذت میبرند به آرامی اینو در نظر داشته باشید در معاشقه سعی در تحریک کردن یکدیگر نداشته باشید فقط به احساسات دوست داشتن میان خود و عشقتان فکر کنید.

- خانمها از قلم نیاندازید که همسران تان نیز گاهی نیاز دارند شما آنها را در آغوش بگیرید.

منبع: setare.com
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1414

به "اهمیت نوازش بعد از رابطه جنسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهمیت نوازش بعد از رابطه جنسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید