اعلام آمادگی مجلس برای کمک به پژوهشگران در ارائه ایده کاهش آلودگی هوا

به گزارش گردشیا، نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: صاحبنظران علم و فناوری باید ایده های خود برای کاهش آلودگی هوا را ارائه دهند.

اعلام آمادگی مجلس برای کمک به پژوهشگران در ارائه ایده کاهش آلودگی هوا

بهروز بنیادی کننده مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی گردشیا با اشاره به عواملی که سبب آلودگی هوا می شود، گفت: مساله خودروها و سوخت ها از همه عوامل در بحث آلودگی هوا مهم تر است، پس از آن هم مساله کارخانجات مطرح می شود، در این شرایط برای کاهش آلودگی هوا شرکت های دانش بنیان ما و نیروهایی که در این مراکز علمی و تحقیقاتی فعال هستند باید بتوانند روی موضوع آلودگی هوا تمرکز داشته باشند.

وی افزود: آلودگی هوا به عنوان یک معضل بزرگ، تنها خاص کشور ما نیست این امر در کلان شهرهای کشورهای بزرگ نیز به همین منوال است اما اگر دانشمندان ما بتوانند از تجربیات سایر کشورها استفاده کنند این موضوع حل می شود.

کننده مجلس شورای اسلامی گفت: با حل مشکل پسماندهای شیمیایی، فاضلاب ها و کارخانه ها و همچنین با استانداردسازی خودروها مشکل آلودگی حل می شود.

بنیادی گفت: صاحبنظران علم و فناوری باید ایده ها و نظرات شان را در این زمینه ارائه دهند، مجلس شورای اسلامی نیز به کمک علم وفناوری خواهد آمد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 768

به "اعلام آمادگی مجلس برای کمک به پژوهشگران در ارائه ایده کاهش آلودگی هوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی مجلس برای کمک به پژوهشگران در ارائه ایده کاهش آلودگی هوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید