استقرار شعب قضایی در زندان اوین، تشکیل جلسات دادرسی در زندان

به گزارش گردشیا، رییس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران از آنالیز و کارشناسی موضوع استقرار شعب قضایی در زندان اوین در جریان بازدید از این زندان اطلاع داد و گفت: این اقدام در راستای جلوگیری از اطاله دادرسی و تجدید وقت دادرسی انجام می گردد و بر این اساس در صورت استقرار شعبات قضایی می توانیم جلسات دادرسی را در خود زندان تشکیل دهیم.

استقرار شعب قضایی در زندان اوین، تشکیل جلسات دادرسی در زندان

به گزارش خبرنگاران به نقل از قوه قضاییه، یحیی جعفری رییس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران در حاشیه بازدید میدانی از زندان اوین، عنوان نمود: آنچه که هدف از این بازدید بود، موضوع استقرار شعب قضایی در این زندان بود و در طی این بازدید، این موضوع مورد آنالیز و کارشناسی نهاده شد.

رییس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد: اقدامات اولیه انجام شده و فضای فیزیکی لازم پیش بینی شده است و در حال حاضر در حال اجرا نیازسنجی های لازم جهت استقرار شعب قضایی هستیم.

وی اظهار کرد: این اقدام در راستای جلوگیری از اطاله دادرسی و تجدید وقت دادرسی انجام می گردد و بر این اساس در صورت استقرار شعبات قضایی می توانیم جلسات دادرسی را در خود زندان تشکیل دهیم.

جعفری عنوان نمود: این موضوع در آینده ای نزدیک معین تکلیف خواهد شد و در صورت استقرار شعبات قضایی در زندان اوین، پرونده های دارای زندانی در شعباتی که در زندان مستقر می شوند، رسیدگی خواهند شد.

رییس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به پایش و غربالگری زندانیان اظهار کرد: در این خصوص در زندان جلسات متعددی برگزار شده و کاربرگ هایی تهیه شده که در راستای این موضوع نیز جلسه ای داشته ایم تا این کاربرگ ها به زودی در شعب قضایی توزیع گردد و شرایط تمامی زندانیانی که در زندان هستند، به روزرسانی گردد و تا جایی که ممکن است از ظرفیت های قانونی استفاده و در صورت امکان منجر به آزادی زندانیان گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1510

به "استقرار شعب قضایی در زندان اوین، تشکیل جلسات دادرسی در زندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار شعب قضایی در زندان اوین، تشکیل جلسات دادرسی در زندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید