اروپا برای تامین برق کل جهان با توربین بادی زمین خالی دارد

به گزارش گردشیا، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیتال ترندز، امروزه دنیا در کوشش برای جایگزینی منابع انرژی تجدیدپذیر به جای سوخت های فسیلی است ولی یک چالش مطرح شده در این زمینه نبود زمین های خالی کافی برای نصب توربین های بادی است که ظاهرا ادعایی غلط است.

اروپا برای تامین برق کل جهان با توربین بادی زمین خالی دارد

برای رزرو قطار اروپا با بهترین ها مشورت کنید و مناسبترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

پژوهشی که در این مورد به طور مشترک در انگلیس و دانمارک اجرا شده نشان می دهد که در اروپا تا بدان حد فضای بایر و رایگان وجود دارد که می توان در آنها میلیون ها توربین بادی نصب نموده و از این طریق برق مورد احتیاج کل دنیا را تامین کرد.

فضای یادشده ظرفیت نصب توربین هایی بیشتر از احتیاج فعلی دنیا را دارد و لذا نگرانی از جهت افزایش مصرف برق در آینده و نحوه برطرف این احتیاج با استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر وجود ندارد.

برای انجام این آنالیز نقشه دقیق اروپا، محدودیت های اجتماعی و فنی منطقه ای و ملی هر کشور اروپایی و مقررات مربوطه مورد آنالیز و تحلیل قرار گرفته و از سیستم های ماهواره ای و پایگاه های داده عمومی نیز بهره گرفته شده است.

در نهایت این نتیجه به دست آمده که 4.9 میلیون کیلومتر مربع فضای خالی در اروپا برای نصب توربین های بادی وجود دارد که معادل 46 درصد از کل مساحت این قاره است. تعداد توربین های بادی قابل نصب در این فضا حدود 11.6 میلیون واحد است که از این طریق می توان 52.5 تراوات برق فراوری کرد که احتیاج برق کل دنیا تا سال 2050 را تحت پوشش قرار می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 355

به "اروپا برای تامین برق کل جهان با توربین بادی زمین خالی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپا برای تامین برق کل جهان با توربین بادی زمین خالی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید