آغوزحال ؛ در همسایگی جنگل دو هزار

به گزارش گردشیا، در همسایگی جنگل دو هزار به ییلاق آغوزحال می رویم. به جایی که دست ماشین ها و انسان ها از آن کوتاه است. به جایی که تماشا یک بطری پلاستیکی در کنار رودخانه عادی نیست. با خبرنگاران همراه باشید.

آغوزحال ؛ در همسایگی جنگل دو هزار

سفر به آغوزحال

بیش تر جاهای دنج ایران به دست توریستهای حرفه ای یا غیرحرفه ایی کشف شده و کم تر جایی مانده که در تعطیلات خلوت باشد. خبرنگاران هم می خواهد در این متن شما را به این جاها ببرد. یکی از علت های کم بودن جاهای دنج، وسعت کم شان است. این جاها معمولاً اطراف دریاچه ها، دشت ها یا ساحل قرار دارند؛ جاهایی که مدت بسیاری از چشم توریستها دور نمی ماند. بالاخره پیدایش می نمایند و هربار در روزهای تعطیل بیش تر و بیش تر می آیند، اما جنگل دو هزار و ییلاق آغوزحال کمی فرق می نماید. این جنگل ها، در اعماق بکرترین قسمت های جنگل های گیلان قرار دارند.

راه بلد خوب در این منطقه کم است. کل منطقه در دست سازمان حفاظت از جنگل ها و مراتع قرار گرفته و وسعتش بسیار است. رحیم آباد جای وسیعی است که جنگل دو هزار و ییلاق های آغوز حال در آن قرار دارند، این منطقه مرز گیلان و قزوین به شمار میرود و بیش تر قسمت هایش ناشناخته مانده است.

پا به پای تاریخ از جنگل های سبز لذت ببرید

سفر به چنین جای دنجی آرزوی هر توریست حرفه ایی ست. جایی که خبری از ماشین و پلاستیک نیست و جنگل ها و دره های سرسبزش به دوران پیش از تاریخ پرت تان می نماید. کافی ست لحظه ای چشم های تان را ببنیدید، آن وقت می توانید، دایناسورها را هم ببنید.

جنگل دو هزار ، به قدمت پیش از تاریخ

در جهت آغوزحال

جنگل دو هزار و ییلاق آغوز حال در بخش البرز غربی قرار گرفته اند و همراه با پیش روی دریای ژوراسیک، رسوب های ضخیم کنگلومرایی در جواهرده سمت غرب به جا مانده و باعث به وجود آمدن جنگل های پیش از تاریخ گیلان شده است، به همین دلیل فضای جنگل ها بسیار دنج و خاص است. این جنگل ها آن قدر بکر و دست نخورده است که برخی از جاهایش جاده ماشین رو ندارد و مجبور می شوید پیاده راه بروید؛ البته رویایی ترین پیاده روی تان خواهد بود.

ییلاقی با راش های چند صد ساله

گشت و گذار در جنگل دو هزار

جنگل دو هزار پر از درخت های راش، چنار و هیرکانی ست. درخت هایی که در رود دو هزار قرار دارند. این جا به علت رطوبت خاص و ارتفاع مناسب، خانه سرخس های پیش از تاریخ و گیاهان نخستین عجیب وغریب است که نمونه ی اشان را تنها در موزه های تاریخ طبیعی پیدا می کنید. این ییلاق جایی بکر و دنج برای گذراندن روزهای تعطیل است. خانه های این ییلاق از چوب راش است و رودها و نهرها در میان شان جاری ست.

چه طور به آغوز حال برویم؟

جهت آغوزحال از تنکابن آغاز می گردد. از تنکابن باید به شیرود بروید، از آن جا وارد خیابان شیررودی بشوید تا به سه راه سلیمان آباد برسید. سه راه سلیمان آباد، تنها فرعی به سمت آغوزحال است که با تابلوی راهنما تعیین شده است. این منطقه از گردنه شهر های شمالی کشور خارج است، بنابراین، برای سفر باید به چند موضوع حتماً دقت بکنید:

وسایل بهداشتی و پزشکی مورد احتیاج، مثل دستمال، کیسه پلاستیکی (برای جمع آوری آشغال) و قرص به همراه داشته باشید.

حتماً با یاری بلدهای مطمئن یا تورهای معتبر به این سفر بروید.

از وسایل سفر مناسب برای پیاده روی، مانند کفش کوهستان، کیسه خواب و چوب دستی بهره ببرید.

منبع:سـفـرزون

منبع: دیجیاتور
انتشار: 11 مرداد 1401 بروزرسانی: 11 مرداد 1401 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 2235

به "آغوزحال ؛ در همسایگی جنگل دو هزار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغوزحال ؛ در همسایگی جنگل دو هزار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید