9 مدال طلای کشتی آزاد و فرنگی ایران در ترکمنستان

به گزارش گردشیا، سایت اتحادیه جهانی در گزارشی با اشاره به اینکه ایران در مسابقات کشتی آزاد و فرنگی بازی های داخل سالن آسیا 9 مدال طلا تصاحب کرد از قهرمانی زنان چین با کسب پنج مدال طلا خبر داد.

9 مدال طلای کشتی آزاد و فرنگی ایران در ترکمنستان

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت اتحادیه جهانی کشتی، کشتی فرنگی ایران عملکرد درخشانی داشت و هر هشت کشتی گیرانش به فینال راه یافتند که در نهایت توانستند صاحب شش مدال طلا شوند. یکی از مسابقات مهم در دور نخست سنگین وزن رخ داد؛ جایی که بهنام مهدی زاده، دارنده دو طلای آسیا توانست نورماخان تینالیف، دارنده سه مدال جهانی از قزاقستان را با حساب سه بر دو شکست دهد. مهدی زاده در ا د ا مه نیز به مدال طلای 130 کیلوگرم رسید.

فرشاد بلفکه (71 کیلوگرم)، پژمان پشتام (75 کیلوگرم)، مهدی ابراهیمی قهرمان 2016 جو انان آسیا (80 کیلوگرم) و سامان عزیزی (85 کیلوگرم) به همراه امیر حسین حسینی ، قهرمان سابق جو انان آسیا، کشتی گیرانی بودند که پنج مدال طلای دیگر ایران را تصاحب کردند.

سایر مدال های طلا در کشتی فرنگی نصیب کالی سلیمان اف، قهرمان 2016 جو انان جهان از قرقیزستان در وزن 59 کیلوگرم و دانیار کالنوف از قزاقستان در 66 کیلوگرم شد. کالنوف در نیمه نهایی پیروز شد المرات تاسمرادوف، دارنده مدال برنز المپیک از ازبکستان را دو بر یک شکست دهد. تاسمرادف در المپیک ریو در وزن 59 کیلوگرم صاحب مدال شد و در بازی های داخل سالن در وزن 66 کیلوگرم گرفت.

در کشتی آزاد ایران و ازبکستان هر کدام صاحب سه مدال طلا شدند و دو عنوان قهرمانی دیگر به هند و بحرین رسید. عزت الله اکبری، نایب قهرمان سال 2013 جهان بعد از چند سال بار دیگر به میادین بین المللی بازگشت و در فینال وزن 86 کیلوگرم پیروز شد امیدجان عثمان اف، دارنده مدال برنز 2017 آسیا از ازبکستان را 9 بر دو مغلوب کند.

آدام باتیروف، کشتی گیر سابق روسی که از سال 2016 برای بحرین مسابقه می دهد نیز به مدال طلای 70 کیلوگرم رسید. باتیروف که طلای 2017 آسیا را نیز در کارنامه دارد، باتیراوراز گلیوو، کشتی گیر کشور میزبان را در فینال هشت بر چهار مغلوب کرد.

بکزاد عبدالرحمان اف از ازبکستان که برنز جهان و طلای 2017 آسیا را نیز در کارنامه دارد، دیگر قهرمان ر قا بت های کشتی آزاد بود که در فینال 74 کیلوگرم حسین الیاسی از ایران را 12 بر شش مغلوب کرد.

داویت مودزامانشویلی، نایب قهرمان المپیک 2012 لندن آخرین مدال طلای ر قا بت های کشتی آزاد را بر گردن آویخت. مودزامانشویلی که پیش از این برای گرجستان کشتی می گرفته و از سال 2017 در ترکیب ازبکستان به میدان می رود در فینال 125 کیلوگرم پیروز شد بیلی ورن از چین را هشت بر صفر مغلوب کند. مودزامانشویلی در یک چهارم نهایی یک مبارزه سخت مقابل یدالله محبی از ایران داشت که به

ا ما ر قا بت های کشتی زنان در شش وزن برگزار شد. تیم چین با پیشتازی سان یانان، برنده مدال المپیک 2016 ریو و قهرمان 2013 جهان صاحب پنج مدال طلای این ر قا بت ها شد. یانان در فینال 48 کیلوگرم میهو ایگاراشی ، دارنده دو طلای جو انان جهان از ژاپن را دو بر یک مغلوب کرد.

ژینگ روپی دیگر طلای چین در این ر قا بت ها بود. قهرمان 2016 جهان در فینال 58 کیلوگرم پیروز شد آیسولو تینیبکووا از قرقیزستان را چهار بر یک مغلوب کند.

یوکا یاگو از ژاپن تنها کشتی گیری بود که به چینی ها اجازه نداد تا هر شش مدال طلا در کشتی زنان نصیب آنها شود. یاگو در فینال 53 کیلوگرم با پیروزی ضربه فنی و نتیجه 10 بر صفر از سد ژولدیز اشیمووا از قزاقستان گذشت.

منبع: تسنیم
انتشار: 16 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 925

به "9 مدال طلای کشتی آزاد و فرنگی ایران در ترکمنستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 مدال طلای کشتی آزاد و فرنگی ایران در ترکمنستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید