147 واگن قطارهای مترو در سال گذشته اورهال شدند

به گزارش گردشیا، مدیر کارخانه واگن سازی تهران درباره اورهال قطارهای مترو توضیحاتی ارائه کرد و گفت: سال گذشته نسبت به اورهال 147 واگن اقدام شد که در نظر داریم در امسال نیز به همین تعداد نسبت به اورهال واگن ها اقدام کنیم.

147 واگن قطارهای مترو در سال گذشته اورهال شدند

به گزارش خبرنگاران، رباره شرایط اورهال قطارهای متروی تهران، گفت: شرکت بهره برداری متروی تهران در مقاطع مختلف نسبت به تعمیرات سنگین و نیمه سنگین ناوگان مترو که در اصطلاح به آن اورهال یا نیمه اورهال می گویند، اقدام می نماید.

وی با بیان اینکه قطارهای AC ناوگان متروی تهران پس از طی مسافت 360 هزار کیلومتر به تعمیرات نیمه سنگین نیاز دارد و بعد از طی مسافت 720 هزار کیلومتر به اورهال نیاز دارد، گفت: در این شرایط قطارها از خط خارج و به پایانه های تعمیراتی و یا کارخانه واگن سازی منتقل می شوند.

کمالی نژاد با بیان اینکه در سال گذشته بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته قرار بود که 130 واگن تعمیر گردد، ادامه داد: با همت مهندسان و کارگرها در سال گذشته نسبت به اورهال 147 واگن اقدام شد که در نظر داریم در امسال نیز به همین تعداد نسبت به اورهال واگن ها اقدام کنیم.

وی اظهار کرد: در فرآیند اورهال قطارها، وقتی قطارها به تعمیرگاه منتقل می شوند کلا مونتاژ شده و کلیه قطعات، المان ها و سیستم های قطار از هم منفصل می گردد، بعد از آن هم طی دستورالعمل هایی که برای هر قطعه به وسیله واحدهای فنی و مهندسی تهیه شده است، قطعات مورد آنالیز قرار گرفته و در صورت پیدا شدن هر ایراد و عیبی قطعات تعویض می شوند.

به گفته مدیر کارخانه واگن سازی تهران، تعدادی از قطعات نیز بر اساس اندازه ساعت کارکردشان مورد تعویض یا تعمیر قرار می گیرند که در فرآیند اورهال تمام کوشش مان این است که تعمیرات قطارها را به گونه ای انجام دهیم که سفری ایمن برای شهروندان ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه در فرآیند اورهال کلیه قسمت های مکانیکی، الکترونیکی و برقی قطارها مورد بازبینی، تست و کنترل قرار می گیرد، گفت: عمده مشکلاتی که در فرآیند اورهال قطارها تا کنون احصا شده در مورد قطعات مکانیکی و مدارهای فرمان و کنترل بوده است که با توجه به دانشی که در شرکت واگن سازی تهران وجود دارد سعی کردیم با استفاده از ظرفیت سازندگان داخلی و بعلاوه ظرفیت های داخلی شرکت واگن سازی قطعات مورد نیاز اورهال را به رغم مشکلاتی که در خرید و تأمین قطعات خارجی وجود دارد، تأمین کنیم تا قطار در شرایط ایمنی به سیر حرکت برگردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 خرداد 1402 بروزرسانی: 22 خرداد 1402 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 2381

به "147 واگن قطارهای مترو در سال گذشته اورهال شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "147 واگن قطارهای مترو در سال گذشته اورهال شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید