یمن، ادامه جنگ مزدوران عربستان و امارات، جلوگیری از پهلو دریافت کشتی اماراتی در سقطری

به گزارش گردشیا، با ادامه درگیری بین شبه نظامیان دولت دست نشانده عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن و شبه نظامیان موسوم به گروه شورای انتقالی جنوب در جنوب یمن ، تنش در جزیره سقطری این کشور میان مزدوران عربستان و امارات بالا گرفت.

یمن، ادامه جنگ مزدوران عربستان و امارات، جلوگیری از پهلو دریافت کشتی اماراتی در سقطری

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از سایت عربی 21، شدت تنش بین دولت هادی و شورای انتقالی جنوب بعد از آن بالا گرفت که این شورا در 26 آوریل گذشته در بیانیه ای اعلام حالت فوق العاده و خودگردانی در مناطق جنوبی یمن کرد.

در پی این امر، ستاد تیپ یکم تفنگداران دریایی مستقر در جزیره سقطری نیز در حمایت گروه شورای انتقالی، اعلام نافرمانی کرد و دولت محلی استان سقطری نیز این بیانیه شورای انتقالی جنوب را رد کرد و آن را کودتا علیه دولت هادی توصیف کرد.

در ادامه تنش بین دوطرف، یک منبع در دولت هادی به خبرگزاری آناتولی گفت: نیروهای سعودی از ورود یک کشتی اماراتی به بندر شهر حدیبو مرکز استان سقطری و تخلیه محموله خود جلوگیری کردند.

وی اضافه کرد: جلوگیری از ورود کشتی به خاطر نداشتن مجوز رسمی و دریانوردی بدون مجوز از ائتلاف تحت رهبری سعودی در آبهای استان سقطری بود.

وی در عین حال گفت: این نگرانی وجود دارد که کشتی حامل سلاح و تجهیزات نظامی برای نیروهای شورشی و شبه نظامیان شورای انتقالی مورد حمایت امارات در سقطری باشد.

این منبع اضافه کرد: سقطری از دو روز است که با مشکل قطع برق سراسری روبرو است. این امر بعد از آن رخ داد که شرکت اماراتی دیکسم پاور وابسته به خلفان المزروعی نماینده ابوظبی در سقطری برق رسانی را قطع کرد.

سقطری مجمع الجزایری استراتژیک است که در غرب اقیانوس هند، میان دو قاره آسیا و آفریقا و در دهانه خلیج عدن واقع شده است

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1040

به "یمن، ادامه جنگ مزدوران عربستان و امارات، جلوگیری از پهلو دریافت کشتی اماراتی در سقطری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یمن، ادامه جنگ مزدوران عربستان و امارات، جلوگیری از پهلو دریافت کشتی اماراتی در سقطری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید