مکرون می خواهد با خانم فیروز یک فنجان قهوه در آنتلیاس بخورد!، عکس

به گزارش گردشیا، ایسنا نوشت: رئیس جمهور فرانسه فکر می کند که دیدار با فیروز، از هر جلسه سیاسی برای جلب افکار عمومی موثرتر است.

مکرون می خواهد با خانم فیروز یک فنجان قهوه در آنتلیاس بخورد!، عکس

به گزارش ایندیپندنت، در میان مسائل متعدد سیاسی لبنان، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، تصمیم گرفته است سفر تازه خود به لبنان را با یک فنجان قهوه با فیروز، خواننده لبنانی، آغاز کند.

کاخ الیزه نام این هنرمند زن لبنانی را در صدر برنامه های سفر دوم رئیس جمهور فرانسه به بیروت پس از انفجار چهارم اوت گذاشته است.

در برنامه این سفر آمده است: عصر دوشنبه، یک فنجان قهوه با فیروز در آنتلیاس

مکرون امروز دوشنبه به بیروت می رود و در جلسات متعددی که برای سفرش برنامه ریزی شده، تلاش می کند راهی برای خروج لبنان از بن بست سیاسی پیدا کند.

انفجار مهیب بندر بیروت دست کم 190 کشته به جا گذاشت و 250 هزار نفر را آواره کرد. این انفجار خسارت های مالی بسیاری به بیروت وارد ساخت و مواد غذایی در سیلوی شهر را از بین برد.

در پی این انفجار، مکرون اوایل ماه میلادی جاری به عنوان نخستین مقام خارجی از بیروت بازدید کرد. او پس از بازگشت از لبنان، جمله من تو را دوست دارم لبنان را در حساب توییتر خود نوشت. این جمله عنوان ترانه ای معروف از فیروز است که به جنگ داخلی 15 ساله لبنان اشاره دارد.

قرار است مکرون در خانه فیروز، واقع در ربیعه، در نزدیکی آنتلیاس در شمال بیروت دور از چشم رسانه ها با فیروز یک فنجان قهوه بنوشد.

دوستی دیرینه فیروز با کشور فرانسه به سال 1975 برمی گردد؛ هنگامی که یکی از ترانه های او از تلویزیون فرانسه پخش شد.

در المپیک سال 1979 پاریس که هم زمان با جنگ لبنان برگزار گشت، فیروز میهمانی بزرگی برگزار کرد و آواز پاریس، ای گل آزادی را خواند.

فیروز در سال های 1988 و 1998 از سوی فرانسوا میتران و ژاک شیراک، عالی ترین افتخارات هنری فرانسه را دریافت کرد.

دفتر فیروز هنوز واکنشی به خبر دیدار با امانوئل مکرون نشان نداده است.

ملحم زین، هنرمند لبنانی، در گفت وگو با رویترز اظهار داشته که رئیس جمهور فرانسه از طریق دیدار با فیروز، بیش از هر جلسه سیاسی دیگر می تواند افکار عمومی را جلب کند.

سفر مکرون به بیروت تا روز سه شنبه ادامه دارد. او از محله های آسیب دیده از انفجار بازدید می کند و همراه با بچه ها لبنانی یک درخت سرو در جنگل های شمال شرق بیروت خواهد کاشت.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1310

به "مکرون می خواهد با خانم فیروز یک فنجان قهوه در آنتلیاس بخورد!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکرون می خواهد با خانم فیروز یک فنجان قهوه در آنتلیاس بخورد!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید