عملکرد دستگاه ها در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی ارزیابی می گردد

به گزارش گردشیا، فتح الله حقیقی روز سه شنبه در نشست معاونین و کارشناسان سیاسی فرمانداری های استان مرکزی در اراک گفت: در راستای عدم موازی کاری و پویایی اقدامات دستگاه های اجرایی در استان، برنامه عمل و نمایه تدوین گردیده که بر مبنای آن برنامه های دستگاه های اجرای برای کاهش آسیب های اجتماعی ارزیابی می گردد و محورهای مشخصی نیز در این زمینه برای دانشگاه ها معین گردیده است.

عملکرد دستگاه ها در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی ارزیابی می گردد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی اضافه نمود: طبق دستور استاندار مقرر است سال جاری شش خانه جوان در استان افتتاح گردد که سه خانه جوان در اراک، ساوه و همچنین خنداب راه اندازی گشته و در این راستا با معاون وزیر ورزش و جوانان برای جذب اعتبار تجهیز خانه های جوان در استان رایزنی صورت گرفته است.

حقیقی اعلام کرد: طبق قانون، دستگاه ها بایستی یک درصد اعتبارات سالانه خود را صرف حوزه ورزش و جوانان نمایند و برای نخستین بار در استان مرکزی 100درصد این میزان عملیاتی گشته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی خاطرنشان ساخت: همچنین ارزش اضافه نموده تعلق گرفته به حوزه ورزش و جوانان استان سال جاری بالغ بر 13میلیارد تومان است که در این رابطه پروژه هایی هم در 12 شهرستان تعریف گشته است.

وی توضیح داد: کمیته رصد نارضایتی های اجتماعی با هدف چابک سازی مدیریت در سال 97 و آسیب شناسی ضعف های مدیریتی در پاسخگویی به مطالبات مردم تشکیل گشته و سند امنیت غذایی استان در اولین کارگروه تخصصی استان مصوب خواهد گشت تا برای اجرا به دستگاه ها ابلاغ گردد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی ادامه داد: استفاده از ظرفیت بانوان در پست های مدیریتی یکی از روینمودها در استان است و در این راستا از زمان مدیریت استاندار جدید سه بانو در استانداری و سه نفر دیگر به عنوان معاون فرماندار منصوب گشته اند و در صدد افزایش واگذاری پست ها به بانوان هستیم.

حقیقی اضافه نمود: باتوجه به احتیاج تقویت ساختار فرمانداری ها، اضافه شدن یک پست معاونت دیگر در چارت سازمانی آنها انجام گشته و در چارت جدید تشکیلات و ساختار فرمانداری ها تعداد معاونین به سه یا دو معاون افزایش پیدا نموده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی ابراز داشت: به منظور ایجاد انگیزه و کادرسازی در بدنه استانداری سعی بر این است که مدیران از جمله فرمانداران، معاونین فرمانداران و بخشداران از بدنه سازمانی وزارت کشور که شامل واحدهای تابعه آن ازجمله استانداری، فرمانداری و بخشداری می باشند انتخاب شوند.

وی گفت: ارزیابی عملکرد فرمانداری ها بر اساس برنامه عملیاتی تدوین گشته در حوزه معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری صورت می گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 59

به "عملکرد دستگاه ها در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی ارزیابی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملکرد دستگاه ها در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی ارزیابی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید