طرح ترافیک شنبه اجرا نمی شود

به گزارش گردشیا، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه طرح ترافیک فردا (شنبه) اجرا نمی شود، گفت: در هفته پیش رو در ستاد ملی مقابله با کرونا که احتمالا رئیس جمهور هم در آن حضور خواهد داشت، تکلیف طرح ترافیک تهران مشخص خواهد شد.

طرح ترافیک شنبه اجرا نمی شود

به گزارش گردشیا، محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در مصاحبه با فارس، درباره دو موضوع استفاده اجباری از ماسک در حمل و نقل عمومی و احتمال اجرای طرح ترافیک به شیوه جدید از هفته آینده، گفت: در حال حاضر استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی اجباری شده است و اگر شهروندی از ماسک هنگام تردد با حمل و نقل عمومی استفاده نکند طبق مصوبه ستاد کرونا تخلف کرده است.

وی افزود: از روز یکشنبه در 200 نقطه از ایستگاه های مترو و اتوبوس با هماهنگی وزارت صمت، سازمان فرهنگی و هنری شهرداری و برخی از دستگاه هایی که اعلام آمادگی کرده اند، توزیع ماسک با قیمت مناسب و قانونی ارائه می شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران ادامه داد: در جلسه ستاد مدیریت کرونا کلانشهر تهران که روز چهارشنبه گذشته برگزار گشت موضوع بسته پیشنهادی طرح ترافیک که با توافق سه جانبه، شهرداری، کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا و پلیس راهور جهت اجرا نهایی شده است مورد بحث قرار گرفت.

علیخانی بیان داشت: بسته پیشنهادی طرح ترافیک در دوران کرونا نهایی شده و از سوی هاشمی رییس شورای شهر به ستاد مقابله با کرونا ارسال شده است.

وی گفت: قرار است این بسته هفته آینده در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که احتمالا شنبه یا یکشنبه با حضور رئیس جمهور برگزار می شود، به سرانجام برسد و تکلیف طرح ترافیک تهران مشخص شود و حمایت های لازم انجام و اجرای طرح به تصویب برسد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: طرح ترافیکی که قرار است هفته آینده احتمالاً اجرا شود همه جوانب در آن دیده شده به طوری که کارکنان بتوانند قبل از 8 در طرح حضور یابند و از ساعت 2 تا 4 بدون هزینه خارج شوند همچنین طرح ترافیک برای کادر پزشکی، آژانس ها و تاکسی های اینترنتی رایگان خواهد بود.

علیخانی با اشاره به اینکه فردا طرح ترافیک همچنان لغو است، گفت: ساکنین محدوده طرح ترافیک در صورت تصویب طرح در ستاد مقابله با کرونا و بر اساس بسته پیشنهادی، تخفیف بیشتری برای عوارض طرح ترافیک را دارند و میزان آن از 50 درصد به حدود 70 درصد خواهد رسید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1129

به "طرح ترافیک شنبه اجرا نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح ترافیک شنبه اجرا نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید