سازه های مینیاتوری از فرهنگ مالزی می گویند

به گزارش گردشیا، زنده نگه داشتن فرهنگ و تمدن و معرفی آن به سایر اقوام و ملیتها، دغدغهی مشترکی در بین مردم کشورهای مختلف دنیا است. یک هنرمند مالزیایی راه حل جالبی برای معرفی کشورش به دنیا پیدا نموده است.

سازه های مینیاتوری از فرهنگ مالزی می گویند

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

راه های زیادی برای کشف و شناخت فرهنگ کشورهای مختلف در سراسر دنیا وجود دارد، بازدید از موزه ها، مطالعه تاریخ، چشیدن غذاهای محلی و تماشای عکس های کشور مقصد، همه از ترفندهای آشنایی با یک فرهنگ جدید هستند.

اما یک هنرمند مالزیایی با تمرکز بر جزئیات کوچک زندگی روزمره، راه جالبی برای روایت کردن داستان سرزمینش پیدا نموده است. او پروژه ای را شروع نموده که در آن صحنه هایی از زندگی روزمره در مالزی، بصورت مینیاتوری بازسازی شده است.

پروژه این خانم هنرمند پیکوورم (PicoWorm) نام دارد که از دو بخش پیکو به معنی یک واحد اندازه گیری بسیار کوچک و ورم برگرفته از کلمه (bookworm) به معنای کتاب خوان تشکیل شده است.

پوی وان لیم (Pui Wan Lim) این دختر مالزیایی، که حروف اول اسمش در نام پروژه گنجانده شده، می گوید:

پیکوورم یعنی کسی که عاشق گذراندن وقت برای ساخت دست سازه های ظریف است، یعنی من!

او پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه در رشته مهندسی مکانیک تصمیم گرفت زندگی شغلی خود را به عنوان یک هنرمند مینیاتوریست ادامه دهد. پوی وان کارش را با ساخت غذاهای مرسوم مالزی شروع کرد و با ساخت دقیق وسایل آشپزخانه و مبلمان گسترش داد.

او می گوید برای ساخت کارهایش از زندگی شخصی خود الهام می گیرد. برای مثال فروشگاه خواروبار فروشی ای که ساخته، بر اساس خاطرات کودکی ، خوراکی های محبوب خودش و بازی هایی که می نموده شکل گرفته است. وسایل آشپزخانه پیکوورم از خانه قدیمی مادربزرگ پوی وان الهام گرفته شده است. پوی عاشق وقت گذراندن در موزه ها و کشف فرهنگ و تاریخ ناشناخته اقوام است، به همین خاطر گاهی ممکن است ایده خلق این دست سازه ها از دیده ها و مطالعات شخصی اش نشات گرفته باشد.

در ادامه ویدیویی را تماشا می کنید که در آن او از شغل تمام وقت خود به عنوان یک مینیاتوریست می گوید:

پوی وان تا کنون یک فروشگاه خواروبار فروشی کامل با تمام تجهیزات، یک منظره از شهر کوالالامپور و یک صحنه از کافی شاپ قدیمی ای را که در معرض تخریب بوده، ساخته است. ماهیت این هنر او را قادر ساخته مکان های کشورش را با تمام جزئیات ثبت کند و از این طریق فرهنگ مالزی را با مردم دنیا به اشتراک بگذارد.

این هنرمند مالزیایی درباره پروژه خود می گوید:

برخلاف زندگی واقعی ما که همواره در گذر است و روزی هم به انتها می رسد، مینیاتورها تا ابد ماندگار هستند. این نکته درباره فرهنگ و تاریخ ما هم صدق می نماید. اگر هرکدام از ما با مهارت های متفاوتی که داریم برای ماندگار کردن این تاریخ کوشش نکنیم، در آینده نزدیک فراموش خواهد شد. به همین دلیل من مینیاتور را انتخاب کردم، تا مردم با دیدن کارهای من تاریخ مالزی را برای همواره به خاطر بسپارند.

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 512

به "سازه های مینیاتوری از فرهنگ مالزی می گویند" امتیاز دهید

1 کاربر به "سازه های مینیاتوری از فرهنگ مالزی می گویند" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازه های مینیاتوری از فرهنگ مالزی می گویند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید