خبرنگاران پنج هزار و 200 میلیارد ریال برای بازسازی دکل های حفاری اختصاص یافت

به گزارش گردشیا، اهواز - خبرنگاران - مدیر بازسازی و ارتقای دستگاه ها و تجهیزات حفاری و خدمات جنبی شرکت ملی حفاری ایران گفت: بیش از پنج هزار و 200 میلیارد ریال اعتبار سال جاری برای بازسازی و روزآمدی دکل ها و تجهیزات کاربردی در صنعت حفاری در بخش های عملیاتی، خدمات فنی و تخصصی و پشتیبانی این شرکت اختصاص یافت.

خبرنگاران پنج هزار و 200 میلیارد ریال برای بازسازی دکل های حفاری اختصاص یافت

جهت دریافت خدمات بازسازی خانه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش روز شنبه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران شهرام شمی پور اعلام کرد: با توجه به ضرورت و اهمیت به روز رسانی و ارتقای توان تجهیزات و ماشین آلات با تخصیص این اعتبار و هماهنگی با مدیریت امور مهندسی نسبت به برگزاری مناقصات و انعقاد قرارداد بازسازی بیش از 220 تجهیز مربوط به دکل حفاری، خدمات فنی، ترابری، خدمات ویژه، ابزار در گردش و ایمنی، بهداشت و محیط زیست اقدام می گردد.

وی اضافه نمود: این تجهیزات شامل پمپ های سیال، دستگاه های دراورکس، انواع ابزار نمودارگیری، پمپ تراک های سیمانزنی و اسید زنی، کامیون های کشنده، کرن، دستگاه های مولد هوای تنفسی، انواع ژنراتور، آچار هوا، مجموعه های فوران گیر، سیستم مقابله با گاز هیدروژن سولفوره، مخازن پوشش دار ذخیره اسید، بونکرهای حمل سیمان و دیگر ماشین آلات هستند.

شمی پور با اشاره به نقش اساسی بازسازی و تعمیر اساسی ناوگان حفاری و خدمات جانبی گفت: این امر در جهت ارایه خدمات مطلوب به شرکت های متقاضی، کاهش ساعت توقف ناشی از نقض فنی ادوات و همچنین شتاب بخشی به تحقق برنامه های سه ساله بازسازی اثرگذار خواهد بود.

مدیر بازسازی و ارتقای دستگاه ها و تجهیزات حفاری و خدمات جنبی شرکت ملی حفاری ایران ادامه داد: این درحالی است که از پارسال به منظور افزایش فراوری از مخازن هیدروکربوری و مشارکت در توسعه پروژه های میدان محور به وسیله بازسازی و نوسازی ناوگان دستگاه های حفاری خدمات فنی، خدمات ویژه و سایر بخش های پشتیبانی برنامه ریزی بلند مدت انجام شد.

وی گفت: همچنین پارسال با بهره گیری از توانمندی و امکانات داخل شرکت و شناسایی و استفاده از توان بخش خصوصی در زمینه بازسازی، نوسازی و ارتقای دستگاه ها و تجهیزات حفاری اقدام شد که در نتیجه ضمن جلوگیری از خروج ارز از کشور منجر به صرفه جویی اقتصادی و افزایش عمر مفید و صیانت از اموال و برگرداندن مجدد دستگاه ها به چرخه عملیات شد.

شمی پور ادامه داد: علاوه بر این ، ایمن سازی پنج دستگاه حفاری و 17 تجهیز مربوط به دستگاه های حفاری در قالب قراردادهای سند بلاست و رنگ آمیزی و سازندگی و جوشکاری با به کارگیری بیش از 35 هزار نفر ساعت کار محقق شد.

وی گفت: در این مدت، به منظور بازسازی و تعمیر فوری تجهیزات و جلوگیری از توقف عملیات حفاری، با تامین و ارسال بیش از 10 هزار قلم کالا و تجهیزات به موقعیت های عملیاتی مختلف از دستگاه های حفاری فعال پشتیبانی لازم صورت گرفت.

شرکت ملی حفاری ایران که دفتر مرکزی آن در اهواز است یکی از شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران است و اجرای عملیات حفاری به منظور اکتشاف، فراوری و بهره برداری از مخازن نفت و گاز و نیز تعمیر و ترمیم آنها ایجاد چاه های تزریقی و انجام تمامی خدمات فنی وابسته اعم از قلمرو داخلی و فلات قاره را بر عهده دارد.

این شرکت هم اکنون دارای 75 دکل حفاری است.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1804

به "خبرنگاران پنج هزار و 200 میلیارد ریال برای بازسازی دکل های حفاری اختصاص یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پنج هزار و 200 میلیارد ریال برای بازسازی دکل های حفاری اختصاص یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید