جزییات ثبت نام وام بازنشستگان تأمین اجتماعی

به گزارش گردشیا، پرداخت وام قرض الحسنه از جمله تسهیلاتی است که سازمان تامین اجتماعی به بازنشستگان واجد شرایط خود پرداخت می نماید و آنطور که احمد اسفندیاری؛ معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی عنوان نموده است اندازه این وام در امسال افزایش یافته است.

جزییات ثبت نام وام بازنشستگان تأمین اجتماعی

به گزارش تسنیم؛ اسفندیاری با اشاره به پرداخت وام قرض الحسنه از سوی سازمان تأمین اجتماعی به بازنشستگان خود اظهار کرد: سال گذشته مبلغ 12 میلیون تومان به بازنشستگان واجد شرایط به عنوان وام قرض الحسنه با کارمزد 4 درصد پرداخت می شد که با پیگیری های انجام شده سال جاری این رقم به 20 میلیون تومان افزایش یافته است.

وی درخصوص نحوه ثبت نام و پرداخت وام قرض الحسنه به بازنشستگان گفت: بازنشستگان در هر استان و شهرستان می توانند با مراجعه به کانون های بازنشستگی اقدام به ثبت نام نموده و وام 20 میلیون تومانی خود را دریافت نمایند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی در ارتباط با زمان ثبت نام بازنشستگان جهت در یافت وام اشاره شده گفت: از اواخر خردادماه فرآیند ثبت نام بازنشستگان برای پرداخت وام 20 میلیون تومانی شروع می گردد.

وی در پاسخ به این پرسش که سال جاری چه تعداد از بازنشستگان تأمین اجتماعی از تسهیلات و وام اشاره شده بهره مند خواهند شد، اعلام کرد: بر اساس برنامه ریزی سال جاری قرار است 500 هزار نفر از بازنشستگان از این تسهیلات بهره مند شوند.

به گزارش تسنیم، ثبت نام وام بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی 1402 به وسیله مراجعه به کانون های بازنشستگی و تکمیل فرم وام ضروری مستمری بگیران امکان پذیر است. از جمله شرایط دریافت این وام می توان به داشتن کارت عضویت کانون بازنشستگی تامین اجتماعی اشاره نمود.

مستمری بگیران واجد شرایط ثبت نام وام ضروری بازنشستگان تامین اجتماعی به دو روش می توانند نسبت به ثبت نام خود برای دریافت وام 20 میلیون تومانی اقدام نمایند. در روش اول به صورت غیر حضوری و به وسیله کانون های بازنشستگی که این روش برای استان ها و شهرستان های است که ثبت نام به صورت اینترنتی انجام می گردد و روش دوم به صورت حضوری، در این روش متقاضیان با حضور در کانون های بازنشستگی و ارائه مدارک خود ثبت نام خود را انجام می دهند.

داشتن کارت عضویت کانون بازنشستگی تامین اجتماعی، برای متقاضی ثبت نام وام بانک رفاه به مستمری بگیران تامین اجتماعی 1402 یا همان وام ضروری، الزامی است. با توجه به استعلامی که از سوی بانک، برای اعطای تسهیلات به مستمری بگیران دریافت خواهد شد، مستمری بگیران، باید فاقد هرگونه چک برگشتی، بدهی بانکی و اقساط معوقه باشند.

منبع: فرارو
انتشار: 20 خرداد 1402 بروزرسانی: 20 خرداد 1402 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 2380

به "جزییات ثبت نام وام بازنشستگان تأمین اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات ثبت نام وام بازنشستگان تأمین اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید