ترامپ مدعی اعزام نیرو از چین به هنگ کنگ شد

به گزارش گردشیا، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حساب کاربری خود در توئیتر نسبت به نقدها درباره دخالت واشنگتن در اعتراضات هنگ کنگ واکنش نشان داد.

ترامپ مدعی اعزام نیرو از چین به هنگ کنگ شد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

ترامپ در این ارتباط گفت که بسیاری من و آمریکا را به دلیل رویدادهایی که در هنگ کنگ روی می دهد سرزنش می نمایند، اما من نمی توانم تصور کنم که برای چه؟

ترامپ همچنین در توئیتر خود به نقل از منابع اطلاعاتی مدعی شد که دولت چین در حال انتقال نیرو به مرز با هنگ کنگ است، هرچند او در ادامه اضافه کرد: همه باید در آرامش و امنیت باشند.

پیش از این هوا چون یینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین در سخنانی اعلام نموده بود که آمریکا باید با رعایت قوانین و مقررات بین المللی، به صورت فوری از دخالت در امور هنگ کنگ و امور داخلی چین خودداری کند.

سخنگوی وزارت خارجه چین در سخنان خود در جمع گردشیا، با هشدار نسبت به اظهارات مداخله جویانه مقامات آمریکایی گفته بود که بار دیگر از آمریکا سؤال می کنم که با چه هدفی در امور داخلی چین دخالت می نماید؟ آمریکایی ها با استفاده از امور هنگ کنگ به دنبال چه اهدافی هستند؟

اعتراض ها در هنگ کنگ بر سر استرداد یک متهم به چین شروع شد ولی معترضان هم اکنون باتغییر خواسته های خود و تحت تأثیر دخالت های غربی ها خواهان خودمختاری کامل و برکناری رئیس اجرایی هنگ کنگ هستند که منصوب چین است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 332

به "ترامپ مدعی اعزام نیرو از چین به هنگ کنگ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ مدعی اعزام نیرو از چین به هنگ کنگ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید