با شهر جنگلی چین آشنا شوید

به گزارش گردشیا، علی رغم پیشرفت روزافزون شهرها، بشر سعی داشته تا با طبیعت در تعامل باشد. به همین دلیل با معرفی شهر جنگلی چین همراه باشید.

با شهر جنگلی چین آشنا شوید

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

امروزه علی رغم توسعه و پیشرفت تصاعدی شهرها و همچنین عواقب در پی این موضوع، بشر در کوشش برای حفظ تعامل و ارتباط خود با طبیعت است. به همین دلیل راه ها و شیوه های متعددی را برای تحقق این امر در پیش گرفته است. روش هایی که بعضا حتی در حد آزمون و خطا باقی مانده اند.

به همین دلیل اخیرا در کشور چین پروژه ای در حال انجام و احداث است که در نظر دارد بزرگ ترین شهر جنگلی را بسازد. این پروژه که لیوژو فارست سیتی (Liuzhou Forest City) نام دارد، قرار است در سال 2020 به اتمام برسد.

این جنگل بتونی توسط شرکتی از ایتالیا، موسوم به استفانو بوئری آرکیتتی (Stefano Boeri Architetti)، در دست طراحی و اجرا است. در حالت کلی، این شهر نمایی مانند دیگر شهرها خواهد داشت با این تفاوت که درختان و گیاهان مختلف در متر به متر آن قرار دارند و می رویند. از در و دیوارهای بیمارستان ها بگیرید تا پشت بام های مدارس، همگی محلی است برای رویش گیاهان. این پروژه میخواهد زندگی مسالمت آمیز و دوست دار با طبیعت را ترویج بدهد.

طبیعتا با وجود این حجم از فضای سبز، آلودگی هوا نیز کاهش پیدا خواهد نمود. از طرف دیگر با استفاده از انرژی خورشیدی بخش عظیمی از برق شهری تامین خواهد شد. برای مثال 40 هزار درخت از این شهر می توانند 10 هزار تن CO2 و 57 تن از دیگر آلاینده ها را جذب نمایند و در عوض 900 تن اکسیژن فراهم نمایند.

این پروژه به خودی خود بی سابقه است. البته شرکت مذکور چند پروژه مشابه را در کارنامه خود دارد؛ با این وجود در مقیاس شهری و با این وسعت برای اولین بار در حال طراحی و اجرا است. همچنین پروژه های دیگری با چنین طرح مفهومی در شهرهای دیگر چین در دست آنالیز است. به هر ترتیب چین به دلیل حجم زیاد آلودگی که ایجاد می نماید، در طرح های این چنینی پیش قدم شده و در حال توسعه هرچه بیشتر آن ها است. به هر حال باید منتظر بمانیم تا ببینیم که زندگی در جنگل های عمودی ساختمان های این شهر چگونه خواهد بود.

در پایان نیز توجه شما را به ویدیویی کوتاه از پروژه های شهرهای جنگلی چین جلب می کنیم.

دانلود ویدیو

منبع: کجارو / curiosity.com
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 559

به "با شهر جنگلی چین آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با شهر جنگلی چین آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید