تور تایلند ارزان: بایدها و نبایدهایی که در سفر به تایلند باید بدانید!

به گزارش گردشیا، آداب و رسوم مردم تایلند

در تایلند چه رفتاری داشته باشیم؟ ممکن است این سوال خیلی از افرادی باشد که می خواهند برای بار اول به تایلند سفر نمایند. بنابراین خبرنگاران بر آن شد درباره آداب و رسوم مردم تایلند مطلبی تهیه کند و کمی از فرهنگ این کشور را به شما بشناساند. ممکن است به این کشور بروید و از نظر خودتان یک رفتار عادی داشته باشید اما در نگاه مردم تایلند، رفتاری بی ادبانه باشد. تایلند، فرهنگی بسیار متفاوت تر از بقیه کشورها دارد بنابراین بهتر است قبل از سفر به آن، بدانید چه کارهایی را باید انجام دهید و از چه کارهایی پرهیز کنید. در اینجا تعدادی از مهم ترین آنها به شما گفته می گردد:

تور تایلند ارزان: بایدها و نبایدهایی که در سفر به تایلند باید بدانید!

با تور تایلند ارزان از زیباترین کشور جنوب شرقی آسیا دیدن کنید و شهرهای زیبای بانکوک، پوکت و پاتایا تایلند را ببینید.

بایدها:

- همواره لبخند بزنید. اگر مشکل زبان داشته باشید و یا ندانید باید چطور حرفتان را بزنید، یک لبخند می تواند آغاز خوبی برای صحبت باشد. مطمئن باشید در این صورت، آن شخص بیشترین تلاشش را می نماید تا به شما یاری کند.

- در هر شرایطی با افراد سالخورده، با احترام رفتار کنید. برای مثال اگر در فروشگاهی هستید و دارید با فروشنده ای که کاملا بزرگتر از شماست بر سر قیمت چانه می زنید، اینکار را با احترام و با لبخند انجام دهید. جدای از اینکه باعث می شوید آدم محترمی نشان داده شوید، مطمئن باشید نتیجه را در قیمت می بینید!

- قبل از ورود به خانه مردم محلی یا عبادتگاه ها، کفش هایتان را در بیاورید و به جز این، در هر جایی که دیدید تایلندی ها اینکار را می نمایند، شما هم انجام دهید (مثلا قبل از ورود به کلینیک دندانپزشکی و…)

نبایدها:

- از پایتان برای اشاره به افراد یا سقلمه زدن به آنها استفاده نکنید چون این کار در تایلند فوق العاده بی ادبانه است و مثل این می ماند که به صورت کسی سیلی بزنید! آنها پا را پایین مرتبه ترین ارگان بدن انسان می دانند.

- اگر با شخصی که از خودتان بزرگتر است دیدار می کنید، در جایگاه بالاتر ننشینید. اگر به یک خانواده تایلندی نگاه نموده باشید می بینید که بیشتر آنها دوست دارند تا روی زمین بنشینند بنابراین شما نباید روی جایگاه ای بنشینید که از آنها بالاتر باشد چون به این معناست که دارید به آنها بی احترامی می کنید.

- هیچ وقت موقع بازدید از عبادتگاه ها، لباس باز نپوشید چون علاوه بر اینکه کار درستی نیست، بیشتر عبادتگاه ها هم اجازه ورود شما به آنجا را در صورتیکه لباستان مناسب نباشد نمی دهند. اما اگر اتفاقی به عبادتگاهی رفتید و لباس مناسب در دسترس نداشتید، می توانید لباس هایی به نام sarongs را که با قیمت پایینی در ورودی عبادتگاه می فروشند بخرید و بپوشید.

- موقع روبرو شدن با مشکل، صدایتان را بالا نبرید و حالت تهاجمی به خودتان نگیرید. در تایلند، داد زدن و نشان دادن عصبانیت، به شدت مورد نکوهش است فرقی هم ندارد که چه شرایطی باشد یا حتی حق با شما باشد. به هر حال ممکن است وضعیتی برایتان پیش بیاید که احساس خوبی نداشته باشید. بهتر است خونسردی تان را حفظ کنید… و به یاد بیاورید باید لبخند بزنید.

منبع: learnthaiwithmod.com

منبع: الی گشت
انتشار: 12 بهمن 1400 بروزرسانی: 12 بهمن 1400 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 2070

به "تور تایلند ارزان: بایدها و نبایدهایی که در سفر به تایلند باید بدانید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور تایلند ارزان: بایدها و نبایدهایی که در سفر به تایلند باید بدانید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید