آموزش ساخت دستبند های دخترانه مهره ای

به گزارش گردشیا، دختر ها علاقه زیادی به زیور آلات دارند و دوست دارند رنگ و مدل آن با لباسشان ست باشد. در اینجا می توانید سه مدل زیبا برای ساخت دستبند مدل حدید، مهره ای و سنجاقی را یاد بگیرید و برای خود دستبند های مختلف بسازید.

آموزش ساخت دستبند های دخترانه مهره ای

با درست کردن زیور آلات در منزل می توانید وسایل زیبای منحصر بفردی برای خود درست کنید که علاوه بر خاص بودن هزینه کمتری برای شما دارد.

خبرنگاران در این آموزش روش درست کردن دستبند های دخترانه در سه مدل زیبا و جذاب را همراه با تصویر و توضیحات کامل به شما ارائه می دهد.

مدل اول: روش ساخت دستبند حدید

این مدل دستبند زیبا با استفاده از مروارید های آهنی یا همان حدید و نوار مشکی درست می شود. البته می توانید از مروارید های ساده نیز برای این کار استفاده نمایید.

ابتدا نوار مشکی را بردارید، مثل تصویر زیر از حدود ده سانتی بعد از ابتدای نوار، آن را قلاب کرده و سوزن نخ را از آن رد کنید.

حالا یکی از مروارید ها را بعد از قلاب نوار قلاب شده قرار دهید و سوزن نخ را از داخل آن رد کنید. حالا بعد از حلقه مرواریدی با نوار مشکی یک قلاب دیگر درست کنید و سوزن نخ را از آن رد کنید و نخ را بکشید.

به همین ترتیب کار را ادامه بدهید تا دستبند اندازه دور مچ شما بشود، سپس انتهای آن را با سوزن نخ چند بار بدوزید. حدود ده سانتی متر از نوار را آزاد بگذارید و آن را ببرید.

حالا کار ساخت دستبند حدید شما به اتمام رسیده و این دستبند زیبا نتیجه کار شما خواهد بود.

مدل دوم: روش درست کردن دستبند مهره ای

برای ساخت این دستبند مهره ای زیبا به چند نخ مهره در دو رنگ مختلف، قیچی، قلاب دستبند و نخ نیاز دارید. باید نوارهای مهره ای را مثل تصویر زیر به هم گره بزنید.

برای اینکه راحت تر بتوانید کار کنید نخ های بالای مهره ها را روی میز بچسبانید. هر رنگ از مهره ها را به دو بخش تقسیم کنید و آن ها را یکی در میان از هم باز کنید.

حال نوار اولی را به صورت حصیری (زیر و رو) از نوار های دیگر رد کرده و به بالا بکشید. بعد نوار آخری را نیز به صورت حصیری از دو نوار دیگر رد کنید.

حالا نوار 2 که طوسی رنگ است را به حالت زیر و رو از روی دو نوار سبز رد کنید و به بالا بکشید و سپس با نوار 3 که سبز رنگ است همین کار را انجام دهید.

بافت دستبند را به همین ترتیب تا انتهای نوارها ادامه دهید.

وقتی همه نوارها را در هم بافتید انتهای آنها را با چند نخ به هم وصل کنید و قلاب دستبند را روی آن وصل کنید. ساخت دستبند مهره ای شما به اتمام رسید.

مدل سوم: روش ساخت دستبند سنجاقی

درست کردن دستبند سنجاقی یکی از ساده ترین و دوست داشتنی ترین مدل های دستبند است که حتی مبتدی ها به سادگی می توانند آن را در خانه درست کنند. برای این کار به مهره های رنگی، تعدادی سنجاق و کش دستبند بافی نیاز دارید.

ابتدا یک سنجاق را باز کنید. بعد مهره های مورد نظر خود را روی سوزن آن وارد کنید و آن را ببندید.

حالا یک کش را به اندازه دو برابر دور مچ خود ببرید. بعد دو سر کش را در سر و ته سنجاق برده و سنجاق را به انتهای کش ببرید. سپس بقیه سنجاق ها را نیز مهره دار کنید و داخل کش کنید.

وقتی حدود نیم سانتی متر از انتهای کش باقی ماند کار را تمام کرده و هر سر کش را به ابتدای دستبند محکم گره بزنید. به همین سادگی دستبند سنجاقی شما آماده شد.

همچنین بخوانید: ساخت دستبند های شیک دخترانه در منزل

منبع: setare.com
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1566

به "آموزش ساخت دستبند های دخترانه مهره ای" امتیاز دهید

4 کاربر به "آموزش ساخت دستبند های دخترانه مهره ای" امتیاز داده اند | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش ساخت دستبند های دخترانه مهره ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید