یک اقامتگاه از هر 5 اقامتگاه در ایران، در جاباما قابل رزرو است

به گزارش گردشیا، طبق آخرین اعلام جاباما، امروز از میان 100 هزار اقامتگاهی که در کل بازار اقامتگاه در کشور موجود است، 20 هزار عدد از آن ها در این پلتفرم قابل رزرو است. یعنی از هر 5 اقامتگاه در ایران، یکی از آن ها را می توان در جاباما یافت و رزرو کرد.

یک اقامتگاه از هر 5 اقامتگاه در ایران، در جاباما قابل رزرو است

اهمیت داشتن 20٪ از کل تعداد اقامتگاه های کشور از آن جا تعیین می گردد که این پلتفرم تنها 7٪ از سهم کل بازار رزرو اقامتگاه (و 70٪ از سهم بازار آنلاین) را در اختیار دارد.

آنالیز ها نشان می دهد جاباما توانسته در بخش عرضه به خوبی عمل کند و تعداد اقامتگاه های قابل توجهی را در پلتفرم خود ارائه کند.

اما در بخش تقاضا به نظر می رسد مسافران همچنان بیشتر به رزرو حضوری و آفلاین تمایل نشان می دهند و این موضوع بدون شک احتیاج به فرهنگ سازی دارد و از تحولی که در بازار خرده فروشی و به ویژه بازار تاکسی های آنلاین ایجاد شد فاصله دارد.

هرچند می توان امیدوار بود با فعالیت های گسترده ای که این پلتفرم در عرضه و تنوع قیمتی و نوع اقامتگاه ایجاد نموده است، آینده این بازار نیز مانند سایر بازیگران حوزه های دیگر، روشن خواهد بود و رفتار مردم به مرور به سمت رزرو آنلاین اقامتگاه پیش خواهد رفت.

جاباما که یکی از شناخته شده ترین و فعال ترین کسب وکارهای آنلاین حوزه گردشگری کشور است، چندی پیش هم گزارشی از شرایط اقامتگاه های غیرهتلی ایران منتشر کرد که اطلاعات و آمار جالب توجهی را ارائه می داد.

به هر حال بیش از 8 سال از حضور کسب و کارهای آنلاین در صنعت اجاره اقامتگاه می گذرد و اکنون سهم این پلتفرم ها از کل بازار اقامت در ایران تازه به حدود 7 درصد رسیده است.

احمد ایزدپور، مدیرعامل جاباما، هم گفته است: علی رغم سهم بازار 7 درصدی آنلاین و کوشش های ما در جاباما برای چندبرابرشدن این سهم، معتقدیم که هنوز راه زیادی برای ارائه ارزش واقعی و تحول سازی برای مهمانان و میزبانان وجود دارد. بازار اقامتگاه های غیرهتلی در سال های اخیر به عنوان یکی از ارزان ترین امکان های سفر برای همه بوده است. با این وجود با توجه به اوضاع مالی کنونی، مقوله سفر هنوز برای 40 درصد از مردم ایران امکان پذیر نیست.

منبع: فرارو
انتشار: 31 مرداد 1402 بروزرسانی: 31 مرداد 1402 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 2408

به "یک اقامتگاه از هر 5 اقامتگاه در ایران، در جاباما قابل رزرو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک اقامتگاه از هر 5 اقامتگاه در ایران، در جاباما قابل رزرو است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید