کیفیت نامطلوب هوا در تهران برای چهارمین روز پیاپی

به گزارش گردشیا، براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت درحال حاضر در شرایط ناسالم برای گروه های حساس واقع شده است همچنین این برای چهارمین روز پیاپی است که کیفیت هوا در تهران نامطلوب گزارش می گردد.

کیفیت نامطلوب هوا در تهران برای چهارمین روز پیاپی

به گزارش ایسنا، پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که طی صبح امروز (14 آذر) با حاکمیت جو پایدار و آرام همراه با انباشت آلاینده ها، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد.

طی روز نیز عدم وزش باد مؤثر شرایط را برای پراکندگی آلاینده ها فراهم نمی کند و در اواخر وقت امروز افزایش ترافیک عصر سبب افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر نواحی پرتردد می گردد.

عدم وزش باد مؤثر تا صبح فردا (15 آذر) همراه با شروع تردد خودرو ها در نخستین روز هفته سبب افزایش غلظت ذرات معلق می گردد و در نتیجه کیفیت هوا در بعضی مناطق در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد.

حاکمیت جو پایدار و آرام در طی روز نیز سبب تجمع آلاینده ها می گردد و با افزایش تردد خودرو ها در ساعات پایانی شنبه بر غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق افزوده خواهد شد. از این رو احتمال می رود کیفیت هوای شهر تهران به ویژه در مناطق پرتردد در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گیرد.

بر اساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته منتهی به 8 صبح امروز با شاخص میانگین 123 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین 102 همچنان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع: فرارو
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1476

به "کیفیت نامطلوب هوا در تهران برای چهارمین روز پیاپی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیفیت نامطلوب هوا در تهران برای چهارمین روز پیاپی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید