شهرهای شناور دنیا

به گزارش گردشیا، حدود 70 درصد از سطح زمین را آب پوشانده است. با این حال تصور شهری شناور در آب همچنان جادویی و خیالی به نظر می رسد. در این مطب نگاهی داریم به 12 شهر بزرگی که آب شریان های حیاتی آنان را شکل می دهد.

شهرهای شناور دنیا

سفر به 7 منطقه ممنوعه

حدود 70 درصد از سطح زمین را آب پوشانده است. با این حال تصور شهری شناور در آب همچنان جادویی و خیالی به نظر می رسد. در این شهرها اغلب قایق جای خودرو را گرفته و خیابان ها از جنس رودخانه هستند. در شهرهای شناور آهنگ زندگی آرام و دلپذیر است و ترافیکی هم اگر هست ازدحام قایق است و آب و پارو ... در این مطب نگاهی داریم به 12 شهر بزرگی که آب شریان های حیاتی آنان را شکل می دهد.

گلد کست در استرالیا

گلدکست از روزگاران قدیم زیستگاه بومیان استرالیا بوده است. جاذبه های گردشگری و طبیعی زیاد این شهر را اکنون به یک مرکز تفریحی گران قیمت تبدیل نموده است.

بانکوک در تایلند

بازارهای شناور اطراف بانکوک، این شهر را به پرجاذبه ترین و مشهورترین شهر گردشگری تایلند تبدیل نموده است.

ونیز در ایتالیا

ونیز به شهر کانال ها مشهور است. ونیز هم سطح دریا و دارای 118 جزیره است. بعضی از این جزایر به وسیله پل به هم متصل شده اند و بعضی دیگر مجزا هستند.

سوژو در چین

این شهر حدود 2500 سال پیش بنا قرار گرفت. این شهر جاذبه های تاریخی بسیاری دارد به ویژه دو کانال آبی معروف آن از جمله کانال پینگ جیانگ که قدمتی 800 ساله دارد و کانال شانتانگ که قدمتی 1200 ساله دارد. این کانال ها حکم خیابان های اصلی سوژو را دارند.

سن پترزبورگ در روسیه

این شهر در سال 1703 به دستور و با نظارت پتر کبیر ساخته شد و از آن موقع تا 1918 مرکز روسیه بود. سن پترزبورگ در کناره های رود نِوا، در شرق خلیج فنلاند در دریای بالتیک قرار گرفته است.

بندر آبردین در هنگ کنگ

حدود شش هزار تن در این شهر بر روی قایق هایی که جانکز نامیده می گردد، زندگی می نمایند. گفته شده که هر ساله گردشگر های بسیاری برای صرف غذا در رستوران های شناور آبردین به این شهر سفر می نمایند.

فورت لادردیل در فلوریدای ایالات متحده

این شهر بیش از 300 مایل کانال قابل کشتیرانی دارد که آن را به آب های آزاد متصل می نماید.

دبی در امارات متحده عربی

دبی به تازگی توجه دنیایان را به وسیله ساخت و سازهای بزرگ و بزرگ از جمله جزایر مصنوعی و همینطور رویدادهای تفریحی و ورزشی هیجان انگیز به خود جلب نموده است.

آمستردام در هلند

هستهٔ اصلی این شهر تاریخی در قرون وسطی بوجود آمد و در قرن شانزدهم توسعه یافت. رودخانهٔ آمستِل از وسط آمستردام می گذرد و شبکهٔ گسترده ای از کانال ها و نهرها بخش های مختلف شهر قدیمی را به هم وصل می نمایند.

بندر سری بگاوان در برونئی

سری بگاوان به بزرگترین روستای آبی دنیا معروف است. گفته شده که علاوه بر راه های آبی حدود 19 مایل پل چوبی این منطقه را به بخش های دیگر این کشور متصل می نماید.

آلپی کرالا در هند

گفته می گردد که بچه ها در آلپی پیش از این که بیاموزند راه بروند شنا کردن را می آموزند. حدود 500 خانواده بر روی قایق های خود در این منطقه زندگی می نمایند.

نان مادول در کشور میکرونزی

نان ماندول شهری ویرانه در میانه آب های اقیانوس آرام است. میکرونزی از مجموعه 600 جزیره بزرگ و کوچک تشکیل شده است. نان ماندول اگرچه سال هاست خاموش است ولی تماشا آن خالی از لطف نیست.

منبع:بهترین ها

ارسال به وسیله کاربر محترم سایت :hasantaleb

منبع: راسخون
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 2014

به "شهرهای شناور دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرهای شناور دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید