حفاظت از عرصه های طبیعی با یاری عشایر

به گزارش گردشیا، مدیرعامل شرکت تعاونی عشایر اشراق شهرستان زنجان به لزوم توجه به نقش عشایر در حفظ منابع طبیعی تاکید نمود.

حفاظت از عرصه های طبیعی با یاری عشایر

به گزارش خبرنگاران زنجان، مهدی اقتداری مدیرعامل شرکت تعاونی عشایر اشراق شهرستان زنجان در جمع بعضی از عشایر استان که در کارگاه آموزشی چرا، اطفاء حریق، فرهنگ منابع طبیعی گرد هم آمده بودند گفت: این شرکت از سال 99 کار خود را در زمینه تامین و توزیع نهاده های مورد احتیاج عشایر استان، شروع نموده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر شرکت تعاونی عشایر اشراق شهرستان زنجان 640 نفر عضو دارد و 31 روستای عشایری نیز در استان وجود دارد.

اقتداری با اشاره به این که این عشایر 41 هزار دام سبک و 1 هزار و 400 دام سنگین دارند گفت: آموزش های لازم به منظور حفظ منابع طبیعی در قشلاق، ییلاق و حتی در جهت کوچ برای عشایر ارائه شده است.

مدیرعامل شرکت تعاونی عشایر اشراق شهرستان زنجان به نقش عشایر در حفظ منابع طبیعی، کنترل چرا و پیشگیری از گسترش حریق در عرصه ها نیز اشاره نمود و گفت: دامداران موظف هستند که طبق پروانه چرا در زمان معین شده اقدام به چرای دام های خود کنند.

رضا فتحی کارشناس اداره امور عشایر استان نیز با بیان این که عشایر در بطن طبیعت هستند گفت: در کوشش هستیم تا رابطه بین عشایر و ادارات منابع طبیعی بیش از پیش گسترش یابد تا حل مسائل موجود از این راه تسهیل شود.

وی با اشاره به این که عشایر تعلق خاطر شدیدی نسبت به حفظ منابع طبیعی دارند و مراتع را جان و هستی خود می دانند اضافه کرد: برگزاری کلاس های مختلف آموزشی بهترین راه حل برای آشنایی این قشر از جامعه در مورد اهمیت حفظ و حراست از این نعمت های الهی و همچنین همکاری و مشارکت قابل توجه با ادارات منابع طبیعی می باشد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1796

به "حفاظت از عرصه های طبیعی با یاری عشایر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حفاظت از عرصه های طبیعی با یاری عشایر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید