بخشش مرد اعدامی در یک قدمی چوبه دار

به گزارش گردشیا، کارگر اخراجی کارگاه مبل سازی که برای انتقام از صاحبکارش دست به آتش سوزی مرگبار زده و به قصاص محکوم شده بود، با رضایت اولیای دم به زندگی برگشت.

بخشش مرد اعدامی در یک قدمی چوبه دار

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از ایران،رسیدگی به این پرونده از 10 بهمن سال 92 و با گزارش آتش سوزی در کارگاه مبل سازی در حوالی میدان امام حسین (ع) شروع شد. با حضور آتش نشانان در محل، آن ها به اطفای حریق پرداختند و پیروز شدند سه نفر از کارگران کارگاه را از میان شعله های آتش بیرون بکشند. یکی از کارگر ها که بشدت دچار سوختگی شده بود به بیمارستان منتقل شد، اما لحظاتی بعد تسلیم مرگ شد. به دنبال مرگ پسر 20 ساله در این آتش سوزی مرگبار، موضوع به بازپرس کشیک قتل پایتخت و تیم بررسی صحنه جرم اعلام شد. در بررسی های اولیه کارشناسان آتش سوزی اعلام کردند: آتش سوزی عمدی بوده و ماده ای اشتعالزا باعث این حریق شده است. برادر پسری که در این آتش سوزی جان خود را از دست داده بود در تحقیقات گفت: چند سالی است با برادرم در این کارگاه مشغول کار هستیم. ساعت 5 صبح بوی سوختگی به مشامم رسید وقتی بیدار شدم، کارگاه را در میان شعله های آتش دیدم. شروع به سر و صدا کردم و از برادرم و کارگران دیگر خواستم که آنجا را ترک کنند، اما برادرم در میان شعله های آتش گرفتار شد.

در تحقیقات از صاحب کارگاه، او گفت: تصور می کنم عامل این آتش سوزی یکی از کارگرانم باشد که چند روز قبل او را اخراج کردم. او کینه مرا به دل گرفته بود و با این کار فکر می کرد که می تواند از من انتقام بگیرد. با این ادعا، مأموران به بازبینی دوربین های مداربسته اطراف کارگاه پرداختند و مشخص شد کارگر اخراجی نصف شب از طریق دیوار وارد کارگاه شده و بعد از به آتش کشاندن آنجا، متواری شده بود.

تحقیقات برای دستگیری حمید که آن زمان 42 سال داشت شروع شد و پس از چندین ماه جست و جوی تیم جنایی متهم بازداشت شد. متهم در تحقیقات اولیه به جنایت ناخواسته اعتراف کرد و گفت: از شهرستان برای کار به تهران آمدم و در کارگاه مبل سازی مشغول به کار شدم، چون در تهران کسی را نداشتم، در کارگاه می خوابیدم، اما کارگران و صاحبکارم مدام مرا اذیت می کردند. درنهایت هم صاحبکارم در حالی که می دانست من جایی برای زندگی ندارم مرا از کارگاه اخراج کرد. من هم تصمیم به انتقام گرفتم.

متهم گفت: شب حادثه از دیوار بالا رفتم و وارد کارگاه شدم. در اتاق، کارگر ها خوابیده بودند. به طرف دیگر کارگاه رفتم تا نقشه انتقامم را اجرا کنم. چوب دستی که به سر آن دستمالی آغشته به بنزین و تینر بسته بودم را روی بخاری انداختم و با شعله ور شدن کارگاه، فرار کردم. روز بعد متوجه شدم یکی از کارگران در آتشی که من به پا کرده بودم کشته شده در حالی که قصد من تنها انتقام گیری از صاحبکارم بود. با اعتراف این کارگر به آتش سوزی، به درخواست اولیای دم مقتول، پرونده او برای صدور حکم به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد. قضات شعبه سوم دادگاه کیفری استان تهران حکم بر قصاص متهم داده و با تأیید این حکم در دیوان عالی کشور پرونده برای صدور حکم به دادسرای امور جنایی تهران فرستاده شد.

در حالی که اولیای دم خواهان قصاص بودند، با تلاش واحد صلح و سازش دادسرای امور جنایی تهران خانواده مقتول روز گذشته در دادسرا حاضر شده و از خون قاتل فرزندشان گذشت کردند.

آن ها بدون هیچ قید و شرطی و فقط برای رضای خدا و آرامش روح فرزندشان از گناه وی گذشتند و اظهار داشتند، چون در این مدت متهم در زندان توبه کرده و رفتار مناسبی داشته از قصاص او گذشت کردند. بدین ترتیب مرد آتش افروز با رضایت اولیای دم بزودی در دادگاه کیفری پای میز محاکمه می رود تا از جنبه عمومی جرم محاکمه شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 اسفند 1399 بروزرسانی: 11 اسفند 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1591

به "بخشش مرد اعدامی در یک قدمی چوبه دار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخشش مرد اعدامی در یک قدمی چوبه دار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید