بازدید، پایش و ایمن سازی ساختمان های دولتی عمومی، غیردولتی و خصوصی

به گزارش گردشیا، معاون خدمات شهری شهرداری تهران از بازدید، پایش و ایمن سازی ساختمان های دولتی عمومی، غیردولتی و خصوصی با همکاری همه دستگاه های اجرایی و وزارتخانه ها اطلاع داد.

بازدید، پایش و ایمن سازی ساختمان های دولتی عمومی، غیردولتی و خصوصی

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، مجتبی یزدانی در نشستی مشترک که صبح دیروز15 دی ماه با حضور سید حبیب راضی مدیرکل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات شهری سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور، محسن مرادی دبیر کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری کلانشهرها، داوری، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، هیات مدیره سازمان آتش نشانی و... برگزار گردید، گفت: این نشست در راستای بحث ایمن سازی ساختمان های دولتی عمومی، غیردولتی و خصوصی با همکاری تمامی دستگاه های اجرایی و وزارتخانه ها می باشد.

یزدانی در ادامه اضافه کرد: بنابر این مصوبه همه سازمان ها در یک دوره 5 ساله دستورالعمل های ایمنی را دریافت و مطابق قانون باید نسبت به ایمن سازی ساختمان های مربوطه اقدام و تاییدیه ایمنی را از شهرداری های محل وقوع ساختمان دریافت نمایند.

او با بیان این که این پیشنهاد به منظور افزایش ایمنی ساختمان های موجود و در حال بهره برداری وزارتخانه ها،سازمان ها و نهادهای عمومی دولتی و غیردولتی و سایر اماکن تجمعی تابع یا وابسته به بخش های دولتی،عمومی و خصوصی مطرح شده است، اظهار کرد: یکی از تاکیدات مهم این پیشنهاد این است که دستگاه های اجرایی مکلف اند ضمن بازدید، پایش و حفظ شرایط ایمن و پایداری آن مطابق تاییدیه ایمنی صادر شده نسبت به ایمن بودن ساختمان های مذکور یقین پیدا نمایند.

یزدانی مطرح کرد: شهرداری های کلان شهرها موظفند با استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی و در یک دوره دو ساله و حداکثر تا خاتمه سال 1401نسبت به راه اندازی سامانه بر خط مانیتورینگ ایمنی و آتش نشانی اقدام کرده و ساختمان ها و اماکن مشخص شده را به سامانه مذکور متصل و از این طریق تمام ساختمان های مورد نظر را پایش نمایند و با انجام این مجموعه اقدامات ضریب ایمنی شهر افزایش خواهد یافت.

در این جلسه پس از سخنان مهندس یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران در مورد مباحثی چون ایمن سازی ساختمان های دولتی عمومی، غیردولتی و خصوصی با همکاری تمامی دستگاه های اجرایی و وزارتخانه ها و همچنین بازبینی و بازنگری لوایح و مصوبات مورد نظر با رویکرد عدالت محوری و تثبیت درآمدهای پایدار با همکاری و مساعدت سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور در مورد تقویت منابع درآمدی سازمان آتش نشانی، سهم وصول عوارض ایمنی براساس طبقات ساختمان وهمچنین اصلاح موضوع ماده 92قانون شهرداری ها در بحث مشخص محل هایی برای نصب اعلانات و پیش بینی ضمانت اجرایی مناسب برای حفظ پاکیزگی شهر و عدم نصب برچسب های تبلیغاتی و... برگزار و پیرامون موضوعات مطروحه بحث و گفتگو شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1550

به "بازدید، پایش و ایمن سازی ساختمان های دولتی عمومی، غیردولتی و خصوصی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید، پایش و ایمن سازی ساختمان های دولتی عمومی، غیردولتی و خصوصی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید