آموزش روش صحیح نصب کاغذ دیواری

به گزارش گردشیا، این مقاله شامل آموزش نصب کاغذ دیواری به طریق گام به گام و تصویری بوده و مراحل انتخاب کاغذ دیواری مناسب، آماده سازی دیوارها و چگونگی نصب کاغذ دیواری به طور کامل شرح داده شده است.

آموزش روش صحیح نصب کاغذ دیواری

کاغذ دیواری در طی سال ها برای تزیین و روشن کردن فضای خانه به کار می رفته و هنوز یک راه عالی برای افزودن زیبایی به اتاق است. کاغذ دیواری ها در رنگ ها، سبک ها و بافت های مختلف وجود دارند و ممکن است اتاق کودک را روشن نمایند و یا به صورت نواری اضافه شوند. در این مقاله با خواندن آموزش نصب کاغذ دیواری یاد می گیرید چگونه کاغذ دیواری را خریداری، دیوار ها را آماده و با کاغذ دیواری بپوشانید.

مرحله اول: انتخاب و خرید کاغذ دیواری مناسب

1- اندازه گیری دیوارها:

 • ارتفاع هر دیوار را از کف تا سقف، و طول هر دیوار را با متر اندازه گیری کنید. اگر دیوار ها مربع باشند، می توانید طول های دیوار را با هم جمع کنید، سپس این عدد را به ارتفاع دیوار ها اضافه نمایید تا کل منطقه را محاسبه کنید.
 • در فروشگاه، هر قسمت را یک رول کاغذ دیواری پوشش می دهد. منطقه مورد نظر خود را با این شماره تقسیم کنید تا بدانید چند رول خریداری کنید. هنگامی که کاغذ دیواری را نصب می کنید، کمی بیش تر از اندازه واقعی اتاق را استفاده می کنید، زیرا احتیاج دارید الگو ها را بر روی دیوار کاملا منطبق کنید، بنابراین مقداری اضافی خریداری کنید.

2- انواع مختلف کاغذ دیواری:

کاغذ دیواری در انواع مختلف وجود دارد که بسیار متفاوت به نظر می رسند. برخی از آن ها زخیم بوده و به سختی بریده می شوند، در حالی که کاربرد برخی حتی برای اولین بار نیز آسان است.

 • کاغذ دیواری وینیل شایع ترین نوع کاغذ دیواری است و نصب و برداشتن آن آسان است. کاغذ وینیل در برابر رطوبت مقاوم بوده و قابل شستشو می باشد و آن را مناسب نصب در حمام و زیرزمین می دانند.
 • کاغذ دیواری هایی که بافت و الگوی برجسته دارند برای پوشش دادن نقص در دیوار مناسب هستند.

3- یک طرح مناسب برای اتاق انتخاب کنید:

اگر می خواهید کاغذ دیواری را با یک طرح خاص خریداری کنید، حتما مطمئن شوید که این طرح با الگوی کلی کاغذ دیواری خانه تان مطابقت داشته باشد. همچنین می توانید با استفاده از تصویر زمینه طرح، اتاق را بزرگتر نشان دهید.

 • استفاده از طرح های افقی مناسب اتاق های کوچک است و باعث می گردد وسیع تر به نظر برسند. اگر شما یک اتاق با سقف بلند و اندازه باریک دارید، می توانید در آن از الگو های افقی بهره ببرید.
 • استفاده از طرح های عمودی برای اینکه سقف به نظر بالاتر بیاید مناسب است. اگر سقف کوتاهی داشته باشید، الگوی عمودی می تواند به فریب چشم یاری کند.

4- نوع مناسبی از کاغذ دیواری را انتخاب کنید:

به طور کلی، اگر می توانید، کاغذ دیواری چسبدار انتخاب کنید، چرا که نصب آن ساده تر است. برای انجام این کار، به راحتی نوار چسب را از پشت کاغذ برداشته و آن را به طور محکم و یکنواخت بر روی دیوار فشار دهید.

 • برای نصب کاغذ دیواری Dryback یا بدون چسب احتیاج است که شما چسب آن را نیز خریداری کنید. این نوع از کاغذ دیواری اغلب متنوع تر و گران تر هستند، اما نصب شان آسان است.

مرحله دوم : آماده سازی دیوارها برای نصب کاغذ دیواری

1- برق را قطع کنید و کلید و پریز ها را با پیچ گوشتی بردارید.

 • برای حفاظت از خروجی ها و خودتان، بهتر است پانل ها را بردارید تا مطمئن شوید که نصب یک کاغذ تمیز به نظر آیند و برای محافظت از آن ها از نوار بهره ببرید.
 • قطعه های کوچکی از نوار چسب را روی پریزها و سوئیچ ها بگذارید.
 • از آنجا که از آب برای فعال کردن چسب کاغذ دیواری استفاده می کنید، لازم است که برق را در اتاق قطع کنید تا خطر برق گرفتگی را از بین ببرید.

2- در صورت لزوم کاغذ قدیمی را از روی دیوار بردارید.

 • تا جایی که می توانید کاغذ قدیمی را از دیوار جدا نمایید.

3- دیوار ها را کاملا تمیز کنید و بتونه بزنید.

 • با تمیز کردن دیوار ها با پاک نماینده خانگی معمولی آغاز کنید و آن را کامل خشک نمایید.
 • بهتر است قبل از اینکه کاغذ روی آن را بپوشانید، دیوار را صاف کنید. به هر شکاف یا سوراخ در دیوار با یک چاقو بتونه بمالید، سپس منتظر خشک شدن آن بمانید. پس از آن، سطح را با یک سمباده خوب صاف کنید.

4- دیوار ها را با یک پرایمر پر کنید.

 • قبل از نصب کاغذ دیواری، ابتدا با یک قلمو روی دیوار را به صورت یکنواخت رنگ کنید. پرایمر پایه ای محکم برای نصب کاغذ دیواری شما فراهم می نماید.

مرحله سوم: نصب کاغذ دیواری

1- خط کش را کنار دیوار بگذارید.

فاصله ای به اندازه 2 اینچ (5.08 سانتی متر) کوتاهتر از عرض کاغذ بر روی دیوار کنار درب اندازه گیری کنید. از متر و مداد بهره ببرید تا یک خط عمودی را از سقف به کف تقسیم کنید. هنگام استفاده از کاغذ دیواری، از این خط به عنوان نقطه آغاز بهره ببرید.

2- طول کاغذ را 4 اینچ (10.16 سانتیمتر) طولانی تر از دیوار برش دهید.

 • اندازه ها را به پشت کاغذ اعمال کنید. قیچی ابزاری کاملا مناسب برای برش کاغذ دیواری است.

3- خط را با خطی که روی دیوار گذاشته اید یکی کنید.

 • از سقف آغاز کنید، حدود 2 اینچ (5.08 سانتیمتر) روی بالای و پایین کف قرار دهید. کاغذ دیواری را کاملا تنظیم کنید و آن را به طور یکسان به دیوار فشار دهید.

4- کاغذ را با یک ابزار صاف کنید.

 • شما باید چروک ها را به طور کامل از بین ببرید. کاغذ را از وسط صاف کنید و با فشار کافی حباب ها به وسیله لبه ها خارج کنید.

آموزش نصب کاغذ دیواری به انتها رسید. بدین ترتیب می توانید کاغذ دیواری را نصب کنید. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

بیشتر بدانید: آموزش نحوه چسباندن برچسب کابینت

گروه دکوراسیون خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1530

به "آموزش روش صحیح نصب کاغذ دیواری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش روش صحیح نصب کاغذ دیواری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید