کرونا در عربستان؛ حکومت سلطنتی در بحران

به گزارش گردشیا به نقل از دی سایت آلمان، مارتین گلن در یادداشتی به مسئله بحران شیوع ویروس کرونا در میان خاندان سلطنتی عربستان پرداخته است.

کرونا در عربستان؛ حکومت سلطنتی در بحران

در این مطلب نویسنده می گوید: ترس و نگرانی بر خانواده سلطنتی عربستان سعودی حاکم شده و ویروس کرونا اکنون در این کشور شدیداً شیوع یافته است. نیویورک تایمز گفته است که بیش از 150 عضو این خاندان در حال حاضر مبتلا شده و شهردار ریاض نیز در شرایط بحرانی واقع شده است.

گلن در ادامه می گوید: ملک سلمان 84 ساله برای قرنطینه به جزیره ای در نزدیکی شهر جده رفته و به گزارش نیویورک تایمز، محمد بن سلمان نیز به همراه بعضی از نزدیکان و وزرا خود را در نزدیکی دریای سرخ قرنطینه نموده اند.

در این یادداشت گفته شده است که در عربستان حدود 3500 مورد ابتلاء به کرونا ثبت شده و وزیر بهداشت این کشور نیز اخیراً هشدار داد که ممکن است تعداد مبتلایان به 200 هزار نفر برسد و همانند سایر کشورهای عربی، تعداد موارد گزارش نشده در عربستان سعودی نیز ظاهراً بسیار زیاد است، چون کیت های آزمایش کافی وجود ندارد و به گفته پزشکان این ویروس به طرز چشمگیری در بین کارگران خارجی گسترش یافته است.

مارتین گلن در ادامه می گوید: از نظر سیاسی، افزایش ناگهانی تعداد مبتلایان به این بیماری در زمان نامناسبی اتفاق افتاده است: از یک سو نبرد قدرت بی سابقه ای در خانواده سلطنتی در جریان است و از سوی دیگر، این کشور در بحبوحه مناقشه شدیدی بر سر قیمت نفت با روسیه واقع شده است.

به گفته گلن، در حال حاضر صنعت پر سود زیارتی مکه و مدینه نیز متوقف شده است و درآمد سالانه این کشور از زائرین که معمولاً حدود ده میلیارد یورو بود، آسیب دیده است و احتمالاً مراسم حج در انتها ماه ژوئیه برگزار نخواهد شد، از سوی دیگر وزیر حج عربستان از همه مؤمنان خواست تا فعلاً هیچ گونه ترتیبات و تمهیداتی برای انجام این زیارت اتخاذ نکنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1077

به "کرونا در عربستان؛ حکومت سلطنتی در بحران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در عربستان؛ حکومت سلطنتی در بحران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید