کره جنوبی از کوشش برای تمدید معافیت نفتی ایران دست نمی کشد

به گزارش گردشیا، یک مقام کره جنوبی بیان کرد سئول میخواهد راه هایی را برای متقاعد کردن آمریکا برای تجدیدنظر در تمدید معافیت ها برای واردات نفت ایران پیدا کند.

کره جنوبی از کوشش برای تمدید معافیت نفتی ایران دست نمی کشد

به گزارش ایسنا، این اقدام اهمیت نفت ایران برای کره جنوبی که چهارمین مصرف نماینده بزرگ نفت در آسیا است را شاخص می نماید.

واشنگتن روز دوشنبه دوم اردیبهشت ماه از تمامی خریداران نفت ایران خواست خریدشان را تا اول ماه مه متوقف نمایند در غیر این صورت با تحریم های آمریکا روبرو خواهند شد.

با این حال یک مقام بلندپایه در وزارت امورخارجه کره جنوبی به اس اند پی گلوبال پلاتس گفت: سئول امیدوار است که واشنگتن در تصمیم خود تجدیدنظر نموده و معافیت ها برای کره جنوبی را تمدید کند تا این کشور بتواند پس از دوم ماه مه که مدت معافیت شش ماهه به سرانجام می رسد همچنان به خرید نفت و میعانات ایران ادامه دهد. وی گفت: دولت از چند روز فرصت باقی مانده تا سرانجام مدت معافیت ها استفاده نموده و کوشش های دیپلماتیک خود برای متقاعد کردن آمریکا برای تمدید معافیت ها را افزایش خواهد داد.

طبق جدیدترین آمار شرکت ملی نفت کره، کره جنوبی 8.44 میلیون بشکه نفت ایران را در فوریه دریافت کرد که بیش از چهار برابر در مقایسه با 1.958 میلیون بشکه که در ژانویه دریافت نموده بود افزایش داشت.

با این حال 10.4 میلیون بشکه نفتی که کره جنوبی در فاصله ژانویه تا فوریه از ایران دریافت کرد بسیار کمتر از 16.9 میلیون بشکه واردات این کشور در مدت مشابه سال گذشته بود.

کره جنوبی که واردات نفت ایران را در سپتامبر و در آستانه بازگشت تحریم های آمریکا متوقف نموده بود، خرید نفت ایران را در ژانویه پس از توقف چهار ماهه از سر گرفت.

حدود 70 درصد از واردات نفت ایران به کره جنوبی را نفت فوق سبک پارس جنوبی معروف به میعانات تشکیل می دهد و بیش از نیمی از خرید میعانات این کشور آسیایی از ایران بوده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 244

به "کره جنوبی از کوشش برای تمدید معافیت نفتی ایران دست نمی کشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره جنوبی از کوشش برای تمدید معافیت نفتی ایران دست نمی کشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید