کردها از مرز ترکیه به سمت جنوب سوریه عقب نشینی کردند

به گزارش گردشیا، ایسنا نوشت:سخنگوی نیروهای سوریه دموکراتیک گفت، نیروهای مدافع خلق کرد با ضمانت های روسیه به سمت جنوب سوریه عقب نشینی نموده اند.

کردها از مرز ترکیه به سمت جنوب سوریه عقب نشینی کردند

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش روسیاالیوم، مصطفی بالی، سخنگوی نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) توضیح داد: یگان های مدافع خلق کرد از دو شهر عامودا و الدرباسیه واقع در مرزهای با ترکیه عقب نشینی نموده اند و به سمت جنوب رفته اند.

سخنگوی قسد اظهار داشت: یگان های مدافع خلق با ضمانت های روسیه32 کیلومتر به سمت جنوب عقب نشینی نموده اند.

مصطفی بالی در ادامه اضافه نمود: روسیه میان کانتون نمودها و دمشق برای دستیابی به راهکاری سیاسی نقش ضامن را ایفا می نماید.

وی همچنین عنوان داشت: نیروهای دولتی سوریه به طور کامل در مرزهای با ترکیه مستقر خواهند شد.

همزمان، فرماندهی کل نیروهای سوریه دموکراتیک امروز (یکشنبه) در بیانیه ای بر موافقت خود با طرح روسیه تاکید نمود و گفت، بعد از مذاکرات فشرده با روسیه درمورد شروط سابق خود، با اجرای طرح مسکو برای توقف تهاجم ترکیه به شمال شرق سوریه که با استناد به توافق سوچی امضا شده در 22 اکتبر 2019 بود، موافقت کردیم.

فرماندهی نیروهای قسد اضافه نمود، نیروهای وابسته به آن به منظور جلوگیری از کشتار و دور کردن ساکنان منطقه از جنگ ترکیه در مواضع جدیدی به دور از مرزهای ترکیه و سوریه مستقر خواهند شد.

این منبع اضافه نمود، نیروهای گارد مرزی وابسته به دولت مرکزی در طول مرزهای سوریه با ترکیه مستقر خواهند شد.

ترکیه نهم اکتبر عملیاتی تحت عنوان چشمه صلح در سوریه علیه نیروهای یگان های مدافع خلق کرد (ی پ گ) به راه انداخت که با محکومیت بین المللی روبرو شد. پیش از شروع این عملیات، آمریکا از خروج نیروهای آمریکایی از این منطقه اطلاع داد که چراغ سبزی برای شروع عملیات ترکیه بود. این گروه از نمودها، از متحدان کلیدی آمریکا در مبارزه علیه داعش بود که از دیدگاه ترکیه تروریست محسوب می شوند.

واکنش دمشق

به همین دلیل وزارت خارجه سوریه از عقب نشینی نیروهای کرد در شمال سوریه به عمق 30 کیلومتری استقبال کرد.

یک منبع مسئول در وزارت خارجه سوریه گفت، این عقب نشینی بهانه اصلی را از ترکیه برای تجاوز به خاک سوریه می گیرد و نشان می دهد که سوریه متعلق به تمامی گروه های سوری است و امنیت و سلامتی ملت خود را تضمین می نماید.

این منبع اضافه نمود: سوریه تمامی فرزندانش را به آغوش می کشد و به تمامی آن ها یاری می نماید و زمینه را برای همگان برای بازگشت به وحدت ملی فراهم می نماید.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 635

به "کردها از مرز ترکیه به سمت جنوب سوریه عقب نشینی کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کردها از مرز ترکیه به سمت جنوب سوریه عقب نشینی کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید