وزیر علوم: نمی توانیم کنکور را برگزار کنیم

به گزارش گردشیا، وزیر بهداشت امروز 20 مرداد ماه به نقل از وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش اعلام نمود متولی اصلی برگزاری کنکور نمی تواند پروتکل های بهداشتی سختگیرانه را اجرا کند.

وزیر علوم: نمی توانیم کنکور را برگزار کنیم

به گزارش خبرنگاران آنلاین، سعید نمکی در گزارشی اینستاگرامی از جلسه امروز برای برگزاری کنکور 99 که با حضور اعضای کمیسیون آموزش مجلس، وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش برگزار گشت، نوشت: وزیر محترم علوم و رییس سازمان سنجش اعلام کردند که اجرای پروتکل های سختگیرانه در این زمان باقیمانده میسر نیست، مگر این دستورالعمل ها برای برگزاری آزمون سراسری تغییر کند. در این جلسه اعلام کردم به عنوان وزیر بهداشت و متولی سلامت این کشور، قطعا سلامت فرزندانمان برای ما در اولویت است و از این پروتکل های سختگیرانه کوتاه نخواهم آمد که رئیس محترم کمیسیون های آموزش و بهداشت نیز در این مورد کاملا همراه و موافق بودند. به مسئولان برگزاری کنکور اعلام کردم اگر واقعا نمی توانید این دستورالعمل ها را به درستی اعمال کنید با برگزاری کنکور در این تاریخ مخالفم و تاکید می کنم که کنکور را به زمانی موکول کنید که بتوانید از لحاظ فضا و امکانات تمام ضوابط و دستورالعمل های ابلاغی وزارت بهداشت را فراهم کنید.

به نوشته وزیر بهداشت، پیشنهاد وزارت علوم تعویق یک ماهه برگزاری کنکور سراسری بود که قرار شد در ستاد ملی کرونا مطرح شود.

این درحالی است که امروز وزیر علوم ابراز امیدواری کرده بود بتوانند کنکور را برگزار کنند: پروتکل های بهداشتی کنکور همان پروتکل هایی است که برای ارشد تعریف شده و احتمال تغییرات برای رفع برخی کاستی ها وجود دارد و تلاش می کنیم اجرای آن را بهبود بخشیم. امیدوارم بتونیم آزمون پیش رو را به خوبی پیش ببریم و داوطلبان و خانواده ها مطمئن باشند ما همانند بچه های خود نگران سلامت داوطلبان هستیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1292

به "وزیر علوم: نمی توانیم کنکور را برگزار کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر علوم: نمی توانیم کنکور را برگزار کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید