نظر مردم آمریکا درباره انتخاب مجدد ترامپ در 2020

به گزارش گردشیا، فارس نوشت: به موازات ادامه فرایند رای گیری ها مقدماتی در ایالت های آمریکا برای مشخص شدن نامزدهای دو حزب جمهوری خواه و دموکرات برای شرکت در رقابت نهایی در انتخابات سوم نوامبر 2020 (13 آبان 1399)، نتیجه یک نظرسنجی در آمریکا از پیروزی دوباره دونالد ترامپ حکایت دارد.

نظر مردم آمریکا درباره انتخاب مجدد ترامپ در 2020

از وبسایت دولت جمهوری اسلامی ایران دیدن نمایید.

به گزارش پایگاه هیل، در حالی که بازار نظرسنجی ها درباره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همچنان داغ است، نتیجه نظرسنجی شبکه سی بی اس نیوز و مرکز یوگاو نشان می دهد از هر 10 آمریکایی، بیش از 6 نفر اعتقاد دارند که ترامپ برای دومین بار در انتخابات ریاست جمهوری پیروز خواهد شد.

طبق نتیجه این نظرسنجی که روز یکشنبه (دیروز) منتشر شد، 65 درصد از رای دهندگان آمریکایی گفته اند، ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 13 آبان ماه در این کشور قطعا یا احتمالا پیروز می شود.

میزان آمریکایی هایی که در این نظرسنجی گفته اند، ترامپ قطعا یا احتمالا در انتخابات برنده نخواهد شد، 35 درصد بوده است.

بیش از 90 درصد از جمهوری خواهان شرکت کننده در این نظرسنجی اعلام کردند، آنها به پیروزی دوباره ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری اطمینان دارند.

بیش از یک سوم دموکرات های شرکت کننده در این نظرسنجی هم گفته اند، ترامپ در کارزار انتخابات ریاست جمهوری پیروز می شود.

از جمله نکات مهم این نظرسنجی، میزان اعتقاد دموکرات ها به نامزدهای این حزب در انتخابات ریاست جمهوری و رقابت با ترامپ است.

به اعتقاد 49 درصد از رای دهندگان دموکرات، جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا در دولت سابق این کشور می تواند ترامپ را شکست دهد. باور این تعداد از دموکرات ها به توان بایدن در حالی است که او تا به امروز در رقابت های درون حزبی دموکرات ها بسیار ضعیف ظاهر شده و اکنون در رتبه چهارم است.

از نظر 46 درصد از دموکرات های شرکت کننده در این نظرسنجی، برنی سندرز سناتور سوسیال دموکرات کنگره می تواند ترامپ را شکست دهد. سندرز هم اکنون بعد از رای گیری مقدماتی در حزب دموکرات در سه ایالت آیووا، نیوهمپشایر و نوادا در صدر نامزدهای دموکرات قرار گرفته است.

بعد از بایدن و سندرز، رتبه سوم از منظر توان شکست دادن ترامپ به طور مشترک به سناتور الیزابت وارن و مایکل بومبرگ میلیاردر آمریکایی و شهردار اسبق نیویورک رسیده است. هر دوی آنها توانستند نظر مساعد 36 درصد از دموکرات ها را جلب کنند.

نظرسنجی مشترک شبکه سی بی اس نیوز و موسسه نظرسنجی یوگاو در روزهای 20 تا 22 فوریه (اول تا سوم اسفند ماه) با حضور 10000 رای دهنده گرفته شده که در بین آنها 6498 نفر خود را دموکرات معرفی کردند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 953

به "نظر مردم آمریکا درباره انتخاب مجدد ترامپ در 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظر مردم آمریکا درباره انتخاب مجدد ترامپ در 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید