مونتی و برلوسکونی رقبای اصلی در انتخابات پارلمانی ایتالیا

به گزارش گردشیا، خبرنگاران : رقابت میان نخست وزیر سابق و نخست وزیر کنونی ایتالیا برای کسب قدرت بعد از انتخابات پارلمانی این کشور به اوج خود رسیده است.

مونتی و برلوسکونی رقبای اصلی در انتخابات پارلمانی ایتالیا

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل گردشیا به نقل از رویترز، همزمان با شروع مبارزات انتخاباتی کاندیداها برای انتخابات مجلسی 24 و 25 فوریه در ایتالیا، به جای آنکه رقابت میان حزب چپ و راست این کشور در جریان باشد، رقابت شدیدی بین سیلویو برلوسکونی نخست وزیر سابق و ماریو مونتی نخست وزیر کنونی و موقت این کشور برای کسب قدرت بعد از این انتخابات در گرفته است.

این رقابت زمانی به اوج خود رسید که برلوسکونی روز دوشنبه برای متحد شدن با هم پیمان جدیدش یعنی حزب لیگ شمالی، از کاندیداتوری خود برای پست نخست وزیری استعفا داد.

برلوسکونی همچنین از احتمال به دست دریافت رهبری حزب ائتلاف راست میانه با حزب لیگ شمالی اطلاع داد.

این توافق میان برلوسکونی و روبرتو مارونی رهبر حزب لیگ شمالی که پیش از این نیز شریک ائتلافی وی در دولت قبلی بود، اجرا شده است.

بنا بر این گزارش، این اتحاد به منظور جلوگیری از به دست دریافت مجلس توسط حزب چپ میانه که طبق آخرین نظرسنجی ها، احتمال پیروز شدن این حزب در این انتخابات می رود، صورت گرفت.

در نظرسنجی که روز یکشنبه انجام شد، اتحاد دو حزب لیگ شمالی و حزب برلوسکونی می تواند 28 درصد آرا در این انتخابات را به خود اختصاص دهد ولی برلوسکونی اعلام نموده است که کسب 40 درصد آرا را نشانه گرفته است.

همچنین در این نظرسنجی ائتلاف احزاب چپ میانه ایتالیا به رهبری لوئیجی برسانی از حزب دموکراتیک می تواند حدودا 39 درصد آراء را کسب کند. این در حالی است که بر اساس این نظرسنجی، حزب میانه مونتی تنها 15 درصد رای خواهد آورد.

منبع: تسنیم
انتشار: 3 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 409

به "مونتی و برلوسکونی رقبای اصلی در انتخابات پارلمانی ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مونتی و برلوسکونی رقبای اصلی در انتخابات پارلمانی ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید