معاون شهردار تهران: مبلغ تمام شده بلیت مترو 15 هزار تومان است

به گزارش گردشیا، سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با اشاره به ناوگان حمل و نقل عمومی اظهار کرد: 5 هزار و 700 دستگاه اتوبوس، 1507 واگن مترو و نزدیک به 80 هزار تاکسی در تهران تردد می کنند.

معاون شهردار تهران: مبلغ تمام شده بلیت مترو 15 هزار تومان است

به گزارش باشگاه خبرنگاران، وی با اشاره به سن ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: در حوزه واگن چهارصد دستگاه احتیاجمند به روز رسانی هستند و قطعات آن ها باید فعال شود در حوزه اتوبوسرانی هم حدود 60 درصد اتوبوس ها فرسوده هستند و با حدود 40 درصد از آن ها می توان تا 4 الی 5 سال دیگر کارکرد.

هاشمی با بیان اینکه شرایط خوبی در حوزه حمل و نقل عمومی در طول 10 سال گذشته نداشته ایم گفت: 40 هزار تاکسی فرسوده هستند و اگر شرایط ناوگان حمل و نقل عمومی را با شرایط کنونی کرونا مقایسه کنید می بینید که درآمد اتوبوس، مترو و تاکسیرانی کاهش یافته است و نتوانسته اند خود را به روز کنند.

وی گفت: در حال حاضر 250 کیلومتر مترو داریم که باید به بیش از 500 کیلومتر برسد، اما طی 25 سال گذشته منابعی که دولت باید اختصاص می داد و قیمت بلیط تمام شده ای که مردم باید پرداخت می کردند هیچ کدام به انتها نرسیده است.

دولت طی 10 سال گذشته ریالی را برای حمل و نقل عمومی در نظر نگرفته است

هاشمی اظهار کرد: در حال حاضر ما 250 کیلومتر خط مترو کم داریم که هر کیلومتر احتیاجمند هزار میلیارد تومان بودجه است و به طور کلی 250 هزار میلیارد تومان برای راه اندازی باقیمانده خط مترو احتیاج داریم، اما کجا دولت طی 10 سال گذشته ریالی را برای حمل و نقل عمومی در نظر گرفته است؟

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه طی 10 سال آینده در حوزه اتوبوسرانی به 10 هزار اتوبوس احتیاج داریم گفت: مبلغ تهیه اتوبوس ها 50 هزار میلیارد تومان است و اگر این مبلغ را با مبلغ راه اندازی خط مترو یکی کنیم و آنرا 300 هزار میلیارد تومان در نظر بگیریم احتیاجمند سالانه 30 هزار میلیارد تومان پول هستیم.

وی با اشاره به راه حل این موضوع اظهار کرد: طی هشت ماه گذشته سعی کردیم دولت را به وظیفه خودش روشن کنیم؛ در همه جای دنیا دولت، شهرداری و مردم پای کار می آیند و دولت کار زیرساختی را انجام می دهد و مردم پول بلیط را می پردازند.

مبلغ تمام شده یک بلیت 15 هزار تومان است

هاشمی شرح داد: مبلغ تمام شده یک بلیت برای ما 15 هزار تومان است، اما از مسافر هزار تومان گرفته می شود یا باید قیمت واقعی بلیط را از مردم بگیریم که فرمانداری ها با این موضوع مخالفت می کند یا باید دولت این پول را جبران کند که البته دولت هم آن را جبران می کند.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران گفت: ما برای بودجه کل کشور پیشنهادی را داده ایم و گفتیم که اگر قرار است ظرف 10 سال آینده برنامه حمل و نقل تهران را درست کنیم به سالانه 15 هزار میلیارد تومان پول احتیاج داریم و دولت باید در قانون بودجه سنواتی سهم خود را قائل شود، نمی گوییم که تمام پول قیمت واقعی بلیت را مردم بدهند، اما بالاخره باید در حد 5 هزار تومان را مردم بدهند، در حال حاضر شهروندی در منطقه 1 سوار تاکسی های اینترنتی می شود و به منطقه 22 می رود و 50 هزار تومان پول می دهد، اما با مترو فقط هزار و خرده ای تومان پول می پردازد همکاری نکردن دولت با شهرداری و عدم پرداخت سهم مردم مشکلاتی را ایجاد کرده است، اما می توان در یک برنامه 10 سال آنرا به روز کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1465

به "معاون شهردار تهران: مبلغ تمام شده بلیت مترو 15 هزار تومان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون شهردار تهران: مبلغ تمام شده بلیت مترو 15 هزار تومان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید