مارکو روبیو هم ادعای ترامپ درباره توصیه جان کری به ایران را تکرار کرد

به گزارش گردشیا، سناتور جمهوریخواه آمریکایی مدعی شد جان کری به ایرانی ها گفته با ترامپ مذاکره نکنند و منتظر باشند ببینند در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا چه اتفاقی رخ خواهد داد.

مارکو روبیو هم ادعای ترامپ درباره توصیه جان کری به ایران را تکرار کرد

به گزارش گروه بین الملل گردشیا، مارکو روبیو سناتور جمهوریخواه آمریکایی در حساب توئیتری خود نوشت: اغلب دموکرات ها می گویند که فشار حداکثری دونالد ترامپ علیه ایران موثر نخواهد بود و آنها هیچوقت مذاکره نخواهند کرد.

وی در ادامه با طعنه به دموکراتها گفت، اما آنها این را فراموش نموده اند که جان کری(وزیر خارجه پیشین) دیدارهای متعددی با ایران داشته و به آنها توصیه نموده است مذاکره نکنند و منتظر باشند ببینند در انتخابات 2020 چه اتفاقی خواهد افتاد.

این ادعایی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز پیش از این به آن اشاره نموده بود. ترامپ مدعی شده بود که جان کری به ایرانی ها مشورت می دهد و از آنها خواسته با ترامپ وارد مذاکره نشوند.

ترامپ اخیرا نیز در توئیتر خود نوشته بود: جان کری و کسانی که به او برای کشاندن آمریکا به سمت توافق هسته ای بسیار بد با ایران کمک رساندند، توصیه های خیلی بدی به ایران ارائه می دهند. وی با اشاره به این موضوع خواهان محاکمه کری تحت قانون موسوم به قانون لوگان شده بود. (جزئیات بیشتر)

قانون لوگان، شهروندان آمریکا را از هر گونه مذاکره با دولت های خارجی، به نحوی که موجب اخلال در اجرای سیاست خارجی دولت مستقر گردد، منع می نماید.

رسانه های غربی پیش از این، در شهریورماه 1397 مدعی شده بودند کری بعد از روی کار آمدن ترامپ چندین بار با ظریف دیدار نموده و به او توصیه نموده ایران تا اتمام ریاست جمهوری ترامپ در برجام باقی بماند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 268

به "مارکو روبیو هم ادعای ترامپ درباره توصیه جان کری به ایران را تکرار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مارکو روبیو هم ادعای ترامپ درباره توصیه جان کری به ایران را تکرار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید