عصائب اهل الحق: اجازه نقض حاکمیت هوایی عراق را به نظامیان آمریکایی نمی دهیم

به گزارش گردشیا، عضو دفتر سیاسی عصائب اهل الحق عراق با اشاره به نقض حاکمیت این کشور از سوی نظامیان آمریکایی گفت که اجازه آنرا نخواهد داد.

عصائب اهل الحق: اجازه نقض حاکمیت هوایی عراق را به نظامیان آمریکایی نمی دهیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمود الربیعی عضو دفتر سیاسی عصائب اهل الحق عراق، تاکید نمود: آمریکاییها از حریم هوایی عراق به شکل غیر رسمی استفاده می نمایند و حاکمیت هوایی عراق را نقض می نمایند.

وی اضافه کرد: ادامه نقض حریم هوایی عراق از سوی آمریکایی ها به شکل آشکار، به موضع عجیب دولت عراق و عدم واکنش بغداد مربوط می گردد.

الربیعی تاکید نمود: سکوت دولت در قبال این موضوع عجیب به نظر می رسد زیرا اولویتی که دولت بر اساس آن تشکیل شده است حفظ حاکمیت عراق و ممانعت از اقداماتی است که حاکمیت عراق را نقض می نماید.

عضو دفتر سیاسی عصائب اهل الحق عراق گفت: نقض حاکمیت هوایی عراق از سوی نظامیان آمریکایی مردود است و ما اجازه آنرا نخواهیم داد. متاسفانه دولت نمی تواند از حریم هوایی عراق که به مثابه اقتدار کشور است، حمایت کند.

تاکید بر اجرای مصوبه خروج نظامیان آمریکایی از عراق

از سوی دیگر احمد الکنانی نماینده صادقون در مجلس عراق هم، اعلام نمود: مصوبه خروج نظامیان آمریکایی از عراق همچنان به قوت خود جاری و ساری است و این موضوع با رفتن دونالد ترامپ تغییری نخواهد کرد.

وی اضافه کرد: دولت عراق باید در راستای اجرای مصوبه مجلس عراق مبنی بر خروج نظامیان آمریکایی از کشور اقدام کند. دولت به این موضوع ملزم است و باید آنرا اجرایی کند.

الکنانی تاکید نمود: مصوبه مجلس عراق درباره خروج نظامیان خارجی از جمله آمریکایی از حمایت مردمی برخوردار است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 آذر 1399 بروزرسانی: 24 آذر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1440

به "عصائب اهل الحق: اجازه نقض حاکمیت هوایی عراق را به نظامیان آمریکایی نمی دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عصائب اهل الحق: اجازه نقض حاکمیت هوایی عراق را به نظامیان آمریکایی نمی دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید